11 грудня 2019, 11:33

KPMG Business Talks: що очікувати IT бізнесу в 2020 році?

KPMG Ukraine

6 грудня компанія KPMG в Україні провела семінар KPMG Business Talks: що очікувати IT бізнесу в 2020 році? З вітальним словом до присутніх представників IT індустрії звернулася Оксана Олехова, партнер KPMG в Україні, а експертами заходу виступили Дарья Ломанцова, менеджер групи корпоративного оподаткування та Анастасія Мосунова, менеджер групи корпоративного та юридичного консультування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

DSC03618

Дарья презентувала учасникам основні моделі ведення IT бізнесу в Україні. Присутні активно долучилися до дискусії щодо помилок при структуруванні відносин з ФОПами. Також учасники заходу обговорили переваги та недоліки трудових відносин, коли IT-розробники є співробітниками компанії. Окрему увагу Дарья приділила ПДВ акцентам для IT-бізнесу.

«Коректне структурування роботи з ФОПами та замовниками ІТ послуг є дуже важливим з точки зору зниження податкових ризиків. Ключовими факторами є належне документальне оформлення взаємодії з ФОПами та контрагентами і коректне відображення операцій в обліку компанії», - відзначила Дарья Ломанцова.

Друга частина зустрічі була присвячена аналізу законопроєктів, які можуть суттєво вплинути на діяльність IT компаній. Анастасія Мосунова прокоментувала вплив Законопроєкту №1210 на український ІТ бізнес, який структурує свою діяльність через іноземні юрисдикції. Анастасія зазначила, що законопроєктом передбачається введення правил контрольованих іноземних компаній (КІК), згідно з якими прибуток контрольованої іноземної компанії або утворення (наприклад, торговельної або холдингової компанії, розташованої в низькоподатковій юрисдикції) підлягатиме оподаткуванню ПДФО і військовим збором в Україні, якщо контролюючою особою такої іноземної компанії або утворення, є фізична особа - податковий резидент України. Законопроєкт передбачає також певні винятки, які звільняють прибуток КІК від оподаткування в Україні, наприклад, якщо дохід всіх КІК однієї контролюючої особи не перевищує 1 млн євро. Також звільнення застосовується, якщо між Україною і юрисдикцією КІК є конвенція про уникнення подвійного оподаткування, така юрисдикція не включена в список низькоподаткових юрисдикцій і виконується одна з наступних умов: (1) КІК сплачує податки в країні резидентності за ефективною ставкою податку 13% і більше або (2) 50% і більше доходу КІК є активним і КІК виконує істотні функції, несе ризики і володіє активами.

«На практиці, якщо зазначені правила набудуть чинності, українські бенефіціари ІТ бізнесу будуть або збільшувати рівень економічної присутності своїх іноземних торгових компаній, або об'єднувати холдингову і торгову функції в одній іноземній компанії, щоб мати можливість застосувати виключення з правил КІК, або змінювати податкову резидентність», - відзначила експерт.

Також законопроєкт передбачає ряд інших важливих для ІТ бізнесу змін, таких як:

- нівелювання курсових різниць для цілей податкового обліку;

- запровадження механізму донарахування зобов'язань нерезиденту, який здійснює господарську діяльність в Україні через постійне представництво. Це правило буде особливо актуальним для тих іноземних ІТ компаній групи, які наймають українських ФОП для надання послуг безпосередньо;

- перекваліфікація сум, які не відповідають принципу «витягнутої руки», в дивіденди при «дешевих» експортних операціях з поставки ІТ послуг тощо.

Анастасія порекомендувала проаналізувати існуючі бізнес процеси та структури на предмет впливу законопроєкту №1210 та підготуватись до відповідних змін вже сьогодні.

Компанія KPMG в Україні висловлює подяку за інформаційну підтримку партнерам заходу: BazaIt, EBA та Ukrainian IT Association.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати