21 травня 2015, 10:57

Конвенція про права дитини не знаходить практичного застосування в Україні — Кулеба

Прес-служба Президента України

Україна має забезпечити виконання положень конвенції ООН про права дитини та рекомендацій Комітету ООН з прав дитини, викладених у Заключних спостереженнях за результатами заслуховування звіту України про виконання Конвенції у 2011 році в повному обсязі. На цьому наголосив Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє прес-служба Президента України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час участі у роботі круглого столу «Права дитини: охорона і захист (сучасні реалії та перспективи)», який був проведений Київським регіональним центром Національної академії правових наук та Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, М.Кулеба звернув увагу учасників зібрання на той факт, що в Україні Конвенція переважно сприймається як декларативний документ.

«Конвенція ООН про права дитини як один з основних законів України, який визначає права дитини і обов’язки держави із забезпечення прав дитини, не знаходить належного застосування на практиці — судові органи при розгляді справ щодо дітей не застосовують її як спосіб захисту прав та інтересів дитини, а посадові особи (служби у справах дітей, вчителі, медики) не володіють достатніми знаннями про цей документ», — констатував він.

Маємо більше працювати над формуванням суспільної думки щодо поваги до прав дитини, її думки, пріоритетності інтересів дитини над інтересами дорослих. Ситуація із забезпеченням прав дитини в країні зміниться на краще тоді, коли дитина стане справжньою цінністю для батьків, вчителя, міліціонера, державного службовця, суспільства в цілому, переконаний Микола Кулеба.

Він також наголосив на необхідності організації чіткого контролю з боку держави за дотриманням норм Конвенції та розробки адекватних механізмів виявлення фактів порушення прав дітей.

На переконання Миколи Кулеби, успішній реалізації цього завдання сприятиме перегляд та розмежування функцій між різними рівнями органів влади, підготовка фахівців для роботи у громаді, наближення соціальних послуг до споживачів.

Окремо Уповноважений акцентував увагу на проблематиці захисту прав дітей у зоні АТО.

«На жаль, ми не маємо механізмів документування злочинів проти дітей на окупованих територіях. Відсутня достовірна статистика про загибель, поранення, вербування, викрадення дітей, використання дитячої праці в зоні військових дій», — зазначив М.Кулеба. Він також констатував складність процедури отримання перепусток для виїзду з окупованої території.

Уповноважений наголосив, що для вирішення вищезазначених проблем необхідно створити єдиний координуючий орган на рівні держави, який би опікувався вирішенням питань дітей і сімей з дітьми в зоні АТО, а також оперативніше реагувати на виклики, пов’язані із ситуацією на Сході України, та вчасно приймати рішення, які б мінімізували ризики порушення прав дитини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати