04 серпня 2015, 9:47

Конституційна комісія пропонує призначати Генпрокурора на 6 років

Укрінформ

Верховна Рада буде позбавлена повноваження щодо висловлення вотуму недовіри Генеральному прокурору, який, окрім цього, призначатиметься на 6 років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про відповідні зміни до Конституції, схвалені Робочою групою з питань правосуддя і суміжних правових інститутів, повідомив на брифінгу у Києві член Конституційної комісії, заступник Генерального прокурора України Віталій Касько, повідомляє Укрінформ.

"На сьогоднішній день парламент має змогу певною кількістю голосів висловити вотум недовіри Генпрокурору, що має наслідком його відставку з посади. Це положення критикувалося неодноразово Венеціанської комісією і експертами Ради Європи, оскільки вони вважають у такому повноваженні можливість політичного впливу на Генпрокурора", - повідомив він.

У проекті ж Конституційних змін пропонується вилучити можливість висловлення парламентом вотуму недовіри Генпрокурору. "До процесу будуть задіяні і Глава держави, і законодавчий орган. Тобто, і призначення, і звільнення буде здійснюватися Президентом за згодою Верховної Ради. З тексту забрана можливість висловлення вотуму недовіри, що є наслідком саме побажання Венеціанської комісії, яка просила звести до мінімуму політичний вплив на посуду Генерального прокурора", - пояснив Касько.

Крім того, за рекомендацією Венеціанської комісії, пропонується продовжити на рік строк повноважень Генпрокурора, який становитиме 6 років. При цьому, одна і та ж особа не матиме права обіймати посаду Генпрокурора два строки поспіль.

У цілому ж, як зазначив Касько, у запропонованих змінах функції прокуратури, яка має набути європейського зразку, суттєво зміщені у кримінально-процесуальний бік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати