20 жовтня 2017, 16:51

Комітет Європарламенту надав звіт за наслідками публікацій «Панамських досьє»

Комітет Європарламенту з розслідування випадків відмивання грошей та ухилення від сплати податків, створений після публікації «Панамських досьє» (відомої як Panama Papers), надав 18 жовтня звіт за результатами 1,5-річної перевірки порушення законодавства ЄС щодо відмивання грошей, а також ухилення від сплати податків. В цьому звіті Комітет розкритикував деякі країни ЄС за відсутність політичної волі для боротьби з фінансовим шахрайством, звинувативши їх у блокуванні спроб протидіяти ухиленню від сплати податків. Доповідь Комітету з розслідування буде поставлено на остаточне голосування у повному складі Парламенту в грудні в Страсбурзі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Німецький євродепутат від фракції «зелених» Свен Гігольд звинуватив європейські уряди у створенні за 20 років бізнес-моделі, яка запровадила податковий демпінг для підприємств, сприявши тим самим відмиванню грошей та ухиленню від податків, а також завдавши великої шкоди іншим державам ЄС.

Комітет висунув пропозиції щодо закриття прогалин в законодавстві, що дозволяють агресивне податкове планування, а також запропонував створити регулярно оновлювані, стандартизовані, взаємопов’язані, публічно доступні реєстри бенефіціарного володіння та посилити санкції як на рівні ЄС, так і на національному рівні проти банків та посередників, які навмисно і систематично залучаються до незаконних схем оподаткування та відмивання грошей. Члени комітету також підтримали пропозицію про те, що будь-який суб'єкт господарювання, що має офшорну структуру, повинен довести потребу в такому рахунку.

Співдоповідач Єппе Кофод сказав: «Європі потрібно створити свій власний будинок, перш ніж він може покласти край битві систематичного відмивання грошей та ухилення від сплати податків. Зрозуміло, що потрібні термінові реформи…». Співдоповідач Петр Єзек висловив думку, що практика, виявлена ​​в Панамі, не була неминучою: «Наші висновки зрозумілі: якщо б ЄС і країни-члени ЄС мали більш активну роль у минулому, проблем, виявлених в Панамі, могли бути уникнути. Вони виникли через те, що законодавство ЄС проти відмивання грошей та обміну податковою інформацією не було належним чином впроваджено».

У цьому звіті окрема увага приділялася ролі та обов’язкам банків, банківському нагляду, юристам і юридичним фірмам, бухгалтерським компаніям та аудиторам, довіреним особам як посередникам. Щодо блоку «Юристи та юридичні компанії» було зазначено, що часто юридичні компанії чи юристи, які працюють у створенні та є посередниками в офшорних структурах, в деяких випадках не підпадають під конкретні законодавчі вимоги, бо працюють транскордонно. Також такі компанії надають інвестиційні та податкові консультації напряму кінцевим бенефіціарам. В більшості держав-членів нагляд юристів здійснюється через професійні адвокатські асоціації, які контролюють їхніх членів лише на підставі скарг клієнтів. Також шкодують, що статистика про санкції або дисциплінарні заходи, що реалізується асоціаціями адвокатів, не є публічно доступною у всіх країнах ЄС. Зазначається, що члени юридичної професії підлягають рішучим санкціям (цивільним та іноді кримінальним) за будь-яке невиконання зобов'язань директиви AMLD (Anti-Money Laundering Directive), однак всі ці суворі дисциплінарні процедури рідко призводять до виключення з професії.  Відзначається, що сфера законодавчих норм щодо таємниці визначених професій як юристи та нотаріуси, які відмовляються щодо свідчення чи подання свідчень у податкових питаннях, не є чітким та послідовним у всіх державах-членах. Особливо важливо відзначити, що в багатьох державах-членах юристи не можуть отримати санкції за консультування нерезидентів з приводу ухилення від оподаткування або відмивання грошей в іншій юрисдикції за принципом територіальності.

Нагадаємо, що «Панамські досьє» були оприлюднені Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань навесні 2016 року. У яких мова йде про численні офшорні компанії, які використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями, відомими спортсменами. Розслідування базується на 2,6 ТБ даних, які включають в себе 11,5 млн документів, викрадених з серверів фірми Mossack Fonseca - одного з провідних реєстраторів офшорів в світі. Документи викликали великий резонанс у багатьох країнах.

Джерело: goo.gl/by6vEJ

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати