20 квітня 2018, 17:02

Комісія Мінекономрозвитку ухвалила рішення щодо захисту ринку від недобросовісного імпорту

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі під час засідання 20 квітня 2018 року ухвалила низку рішень стосовно захисту українського ринку від зростаючого та недобросовісного імпорту. Повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Мінекономрозвитку створило державне підприємство ProZorro.Продажі».

Бензин та дизельне паливо

Так, зокрема, МКМТ розглянула заяву ПАТ «Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія «Укртатнафта»» стосовно проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів переробки нафтової сировини (бензинів моторних та важких дистилятів (дизельного пального).

Як відомо, наразі виробництво моторних палив в Україні здійснюють лише два заводи із семи існуючих, а саме: нафтопереробний – Кременчуцький НПЗ та газопереробний – Шебелинський ГПЗ. Однак, наявні виробничі потужності не здатні повністю задовольнити попит споживачів у моторних паливах. Відтак, ринок моторних палив більше, ніж на 80% залежить від імпортного постачання, що надходять як з Білорусі та Росії, так і з країн ЄС Литви, Польщі.

З огляду на відсутність різкого та непередбачуваного зростання імпорту, МКМТ ухвалила рішення щодо недоцільності порушення спеціального розслідування. Водночас, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прислухалась до думки громадськості, що запровадження бар’єрів на імпорт може призвести до дестабілізації ринку моторних палив, виникнення дефіциту та стрімкого зростання цін як на паливо, так і на інші споживчі товари.

Пробки гумові та скляна тара

З метою дослідження ймовірного недобросовісного імпорту в Україну МКМТ ухвалила рішення порушити антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну гумових пробок медичного призначення походженням з Республіки Польща та Китайської Народної Республіки. Також МКМТ вирішила провести перегляд антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну скляної тари медичного призначення місткістю до 0,15 л походженням із Російської Федерації у зв’язку із закінченням строку їх застосування.

У ході розслідування та перегляду будуть вивчатися інформація та докази наявності демпінгу, шкоди для українських виробників та причинно-наслідкового зв'язку між ними. За результатами проведених досліджень буде прийнято рішення щодо доцільності застосуванняпродовження антидемпінгових заходів.

Арматура та сірчана кислота

Крім цього, з урахуванням численних звернень від суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності щодо проблем, які виникають при адмініструванні антидемпінгових мит, МКМТ уточнила опис арматури та катанки походженням з Російської Федерації, до яких мають застосовуватись остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну.

Комісія також продовжила строк проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну кислоти сірчаної та олеуму незалежно від країни походження та експорту до 330 днів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати