19 липня 2019, 10:51

Команда KPMG Law Ukraine успішно представила інтереси однієї із найбільших мереж АЗС в Україні

KPMG Law Ukraine

Команда KPMG Law Ukraine успішно представила інтереси однієї із найбільших мереж АЗС в Україні у спорі з податковими органами щодо правомірності включення компанії до плану-графіка перевірок на 2019 р. Суд апеляційної інстанції підтвердив правомірність забезпечення позову Компанії шляхом зупинення наказу про проведення планової перевірки до вступу в законну силу судового рішення у справі.

Першопочатково Компанія, виявивши факт включення її до плану-графіка на 2019 рік, прийняла рішення перевірити наявність підстав для проведення планової перевірки. Юристи KPMG надіслали адвокатські запити до податкового органу та ДФС України щодо підстав та виявлених критеріїв включення до плану-графіка з урахуванням відповідного ступеня ризику Компанії. З аналізу отриманих відповідей було зрозуміло, що податковий орган призначив планову перевірку Компанії без достатніх на те підстав. Як наслідок, Компанія прийняла рішення про оскарження дій податкового органу щодо включення її до плану-графіка перевірок на 2019 рік, оскільки Компанію було безпідставно віднесено до категорії платників з високим та середнім ступенями ризику несплати до бюджету податків та зборів.

Окрім того, превентивно було подано клопотання про забезпечення позову шляхом заборони проведення перевірки, оскільки невжиття такого заходу могло б унеможливити виконання рішення суду та ефективний захист порушених прав Компанії з огляду на те, що фактичне проведення перевірки робить недоцільним будь-яке подальше оскарження правомірності її призначення.

Суди першої та апеляційної інстанцій підтримали позицію Компанії та застосували забезпечення позову шляхом зупинення дії наказу на перевірку. Як наслідок, проведення планової перевірки зупинено до набрання законної сили рішення у справі, що дозволило мінімізувати ризики Компанії та захистити її майнові права.

Проект було реалізовано під керівництвом Сергія Попова, партнера відділу податкового та юридичного консультування, Ларисою Антощук, адвокатом, керівником практики з вирішення податкових спорів та юристами KPMG Law Ukraine Яною Базею і Марією Орошан.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати