22 травня 2018, 17:32

Київрада хоче розширити можливості системи відеоспостереження

Прес-служба Київради

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами депутати погодили затвердження Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Читайте також: "У Києві працюють над підвищенням безпеки дорожнього руху".

Так, положення  визначає принципи роботи системи відеоспостереження, процедуру формування, права та обов’язки об’єктів і суб’єктів відеоспостереження, вимоги до обробки та захисту персональних даних. Столиця першою з українських міст підготувала і планує затвердити відповідне Положення, що допоможе підтримувати громадський порядок, оперативніше розкривати злочини та швидко реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій. 

У Положенні детально окреслено підключення до системи засобів відеофіксації, що перебувають у чужому володінні, та порядок отримання доступу до зібраних даних. Наприклад, комунальні дорожні служби, як користувачі з обмеженим доступом, матимуть змогу лише моніторити загальну картину та роботу своїх підрозділів у різних куточках міста.

Водночас ширший доступ матимуть правоохоронні та спеціальні служби. На основі мотивованого звернення вони зможуть отримати інформацію з відеоархіву чи системи аналізу розпізнавання номерних знаків, облич, порушень правил дорожнього руху тощо.

Читайте також: "Верховний Суд скасував незаконну передачу землі".

"Ми прагнемо, щоб цей елемент безпеки громадян у будь-якому куточку столиці застосовувався у правовому полі, а правоохоронні органи за потреби мали чіткий алгоритм отримання інформації з міського архіву. В ідеалі, громадські об’єкти - ТРЦ, банки та інші адміністративні будівлі - інтегрують свої системи відеоспостереження в загальноміську і максимально доповнять її", - зазначив голова постійної комісії Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами Олексій Окопний.

Як зазначають у Київраді, дані, отримані із засобів відеофіксації, зберігатимуться в системі протягом 30 календарних днів, а потім автоматично знищуватимуться.

Проект рішення "Про затвердження Положення про комплексну систему відеоспостереження міста Києва" мають затвердити на одному із пленарних засідань Київради.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати