23 квітня 2018, 13:20

Керівники колоній та слідчих ізоляторів щорічно проходитимуть перевірку доброчесності

Прес-служба Мін‘юсту

Керівники установ виконання покарань та слідчих ізоляторів щорічно будуть зобов’язані проходити перевірку доброчесності. Запроваджений механізм дозволить у правовому полі розривати відносини з тими керівниками, які не справляються зі своїми обов’язками.

Про це заявив заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, зазначає прес-служба Мін‘юсту.

"Перевірка доброчесності керівників установ та слідчих ізоляторів буде щорічною, обов’язковою та ретельною. Кожний керівник УВП або СІЗО зобов’язаний буде щороку до 1 червня подавати до Управління персоналу Адміністрації ДКВС України власноруч заповнену Анкету доброчесності керівника. Новопризначені керівники повинні будуть подати Анкету доброчесності протягом 30 днів після дати призначення", - розповів він.

Читайте також: "Уряд поновив роботу антирейдерських аграрних штабів".

Так, перевірку наданих документів проводитиме Комісія доброчесності. До її роботи залучатимуться з правом дорадчого голосу представники прокуратури, громадськості, міжнародних організацій: Ради Європи, Червоного Хреста тощо. Формою роботи Комісії будуть засідання.

"Важливо надати публічну оцінку кожному з керівників і зробити це не одноразово, а щорічно з залученням представників Генеральної прокуратури та громадськості. Це дозволить щорічно виявляти недобросовісних та корумпованих керівників. Засідання будуть відкритими, до них залучатимуться й представники ЗМІ", - наголосив заступник Міністра.

При цьому неподання чи несвоєчасне подання Анкети доброчесності є підставою для розгляду Комісією питання щодо притягнення керівника до відповідальності в установленому законодавством порядку. "Якщо під час перевірки будуть встановлені факти, які потребуватимуть додаткового службового розслідування, то такі розслідування ініціюватимуться, і лише після їх завершення прийматиметься рішення щодо керівника установи", - зазначив Денис Чернишов.

Механізм проведення перевірки доброчесності щорічно дозволить в законному полі або продовжувати співпрацю з керівником установи, або не продовжувати. На сьогодні усунення керівника від своїх обов’язків, на думку пана Чернишова, навіть якщо він не справляється з покладеними на нього завданнями, є складним: "В системі працює 134 призначених керівників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів. Сьогодні механізм існує, але він не є дієвим, адже Трудовий кодекс на стороні працівника і дуже часто не добросовісного. Окрім цього, щорічна перевірка стимулюватиме керівника за всіма аспектам".

Як зазначив Денис Чернишов, протягом 2017 р. задокументовано та направлено до правоохоронних органів більше 100 протиправних випадків, вчинених працівниками системи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати