19 липня 2019, 11:54

Кастрація в обмін на волю: можливість звільнення педофіла має оцінити медичний експерт, - ЄСПЛ

інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect

Відсутність незалежного медичного висновку під час винесення судом рішення щодо подовження тримання під вартою особи, засудженої за педофілію, становило порушення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Питання необхідних умов для зменшення покарання засудженого оцінював Європейський суд з прав людини у рішенні «Тім Хенрік Брун Хансен проти Данії» (заява № 51072/15), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

В 1996 році громадянин Данії Тім Хенрік Брун Хансен був визнаний винним у позбавленні волі, спробі зґвалтування за особливо обтяжуючих обставин і залишенні напризволяще 10-річної дівчини. Він подавав декілька запитів про звільнення або більш м’який вирок. На основі медичних звітів експертів в’язниці його запити були відхилені через ризик скоєння ним подібних злочинів, якщо тільки він не погодиться на хімічну кастрацію, пройти яку він відмовився.

Читайте також: В Україні запровадять реєстр педофілів та хімічну кастрацію

У 2014 році до суду був поданий новий запит про звільнення, який знову був відхилений. Хансен подав апеляцію стверджуючи, що був необхідний незалежний медичний висновок, оскільки його справа зайшла в глухий кут тому що в’язниця наполягала на хімічній кастрації до його звільнення, але він відмовлявся на підставі стану здоров’я . Він посилався на статтю 5 (право на свободу та безпеку) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та на практику ЄСПЛ. У січні 2015 року суд подовжив тримання під вартою, аби забезпечити ізоляцію і безпеку.

Провадження у зв’язку зі звільненням також відбулися в 2016 році, і в апеляції суд звернувся з запитом про незалежний висновок до судово-медичної ради. Згодом суд продовжив його тримання під вартою у в’язниці.

Тоді Хансен поскаржився до ЄСПЛ на те, що рішення суду у січні 2015 року про подовження утримання під вартою, прийняте без заслуховування незалежного медичного експерта, порушило його права відповідно до п. «а» ч. 1 статті 5 ( право на свободу та безпеку) Конвенції.

Суд підтвердив порушення конвенційних гарантій, але вирішив, що виявлення порушення складало достатньо справедливу сатисфакцію будь-якої моральної шкоди, завданої пану Хансену.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Тім Хенрік Брун Хансен проти Данії» (заява № 51072/15) можна ознайомитися за посиланням.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати