12 липня 2019, 16:24

Інвестиційна нерухомість: коли нараховується амортизація

Вісник ДФСУ

Якщо інвестиційна нерухомість у бухгалтерському обліку відображається платником за справедливою вартістю відповідно до МСБО 40 (амортизація не нараховується), то при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток різниці (до збільшення/зменшення), визначені ст. 138 ПКУ, не виникають.

Читайте також: "Як фізособі отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів?".

Водночас у разі здійснення обліку інвестиційної нерухомості згідно з правилами МСФЗ за собівартістю платник має право нараховувати амортизацію такої інвестиційної нерухомості згідно з вимогами п. 138.3 ст. 138 ПКУ для цілей оподаткування.

Як зазначаэться, у разі переведення у бухгалтерському обліку інвестиційної нерухомості до основних засобів, що амортизуються, для цілей нарахування амортизації у податковому обліку відповідно до положень п. 138.3 ст. 138 ПКУ враховується балансова вартість такого об’єкта без урахування його переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухгалтерського обліку.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати