13 вересня 2017, 11:40

Interlegal захистив інтереси судновласника в спорі з демереджу, який виник з рейсового чартеру

Interlegal

Експерти Interlegal придбали великий досвід в межах консультування судновласників з різних питань, які виникають з рейсового чартеру, що регулюється англійським правом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Спори з демереджу між судновласниками та фрахтувальниками за рейсовим чартером – одні тих, що зустрічаються найчастіше. При цьому, з урахуванням різних портів завантаження та вивантаження, роду вантажу, положень чартеру, кожен з таких спорів, як правило, має індивідуальний характер.

В даному випадку судновласник звернувся за консультацією у зв'язку з демереджем, який виник в порту вивантаження. Після приходу судна на рейд та подання нотису, фрахтувальник був не в змозі забезпечити його постановку до причалу протягом півтора тижнів через неготовність імпортних документів на вантаж.

Фрахтувальник заперечував нарахування демереджу, посилаючись на застереження в чартері про винятки, так звану exception clause.

Експерти Interlegal проаналізували фактичні обставини, положення чартеру та аргументи фрахтувальника й надали необхідні консультації.

Так, за загальним правилом англійського права, при посиланні на таке застереження фрахтувальники зобов'язані довести, що затримка в завантаженні або вивантаженні судна була викликана конкретною обставиною, яка згадується у застереженні. Крім того, потрібно довести, що така обставина дійсно виникла поза контролем фрахтувальників.

В результаті проведеної роботи, аргументи фрахтувальників були подолані, та судновласник отримав належний йому демередж в повному обсязі.

Над справою працювали юрист Катерина Гадецька та партнер Наталія Мирошниченко.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати