Популярні матеріали

18 травня 2017, 13:27

Interlegal вдало захистив інтереси експортера в МКАС при ТПП України

Interlegal

Клієнт, компанія-експортер, уклав зовнішньоекономічний контракт з іноземним контрагентом на поставку більше 3000 МТ агропродукції на умовах СРТ/порт України.

В процесі виконання Контракту, товар був прийнятий та сплачений покупцем частково. З узгодженого обсягу було прийнято лише 2000 МТ, які в подальшому були відвантажені на судно на користь третіх осіб та вивезені поза межі України. При цьому частина прийнятого та вивезеного поза межі митної території України товару так й залишилась несплаченою з боку покупця.

Продавець неодноразово звертався до покупця з вимогами погасити заборгованість без подальшої затримки та в повному обсязі. Зі свого боку, покупець проігнорував усі спроби врегулювати спір мирним шляхом та відмовився виконувати свої контрактні зобов'язання, мотивуючи таке рішення понесеними зі свого боку збитками. Внаслідок цієї ситуації виникли ризики неповернення валютної виручки.

За захистом своїх інтересів та допомогою продавець звернувся до Interlegal.

Експерти Interlegal проаналізували фактичні обставини справи, законність та обґрунтованість зустрічних вимог покупця, оцінили строки, розробили тактичний план дій, зібрали необхідний пакет документів та ініціювали арбітражне провадження в МКАС при ТПП України.

Покупці надали свої заперечення та взяли активну участь в арбітражному процесі. Згідно з позицією, викладеною в відзиві, покупець стверджував, що продавець порушив узяті на себе зобов'язання в процесі виконання Контракту – нібито в частині: застосування умов Контракту за передоплатою; постачання товару неузгодженої якості; ненадання графіку відвантажень; неформування суднової партії; недопостачання повного обсягу партії. Ці обставини, на думку покупця, залежали якимось чином від продавця, та їх передбачуване порушення спричинило збитки покупця.

Зі свого боку, юристи Interlegal підготували ряд пояснень з контраргументами на захист позиції продавця та відповідними доказами, які спростовували надані покупцем заперечення.

МКАС при ТПП України прийняв рішення на користь Клієнта – позов був задоволений в повному обсязі.

Справу супроводжували експерти Interlegal - старший юрист Карина Горова та юрист Олена Пташенчук.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати