01 жовтня 2019, 14:12

IBA Annual Conference 2019: очима юристів

Понад 200 сесій, 6000 делегатів зі 130 країн – все це про щорічну конференцію IBA, яка пройшла в Сеулі (Південна Корея) на минулому тижні, ставши унікальним майданчиком для обміну міжнародним досвідом і цінними контактами.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Поряд з доволі традиційними для юридичного ринку темами щодо оподаткування, інвестування, кібербезпеки, інтернету речей тощо, акценти конференції змістилися в бік соціальної відповідальності та можливості правників впливати на певні процеси (різноманіття та інклюзивність в юридичній спільноті чи глобальні кліматичні зміни та забруднення океану). Як завжди, конференція завершилася Симпозіумом з верховенства права, який мав закріпити тезу, що фундаментальні права людини повинні займати центральне місце в діяльності юристів.

Локація проведення конференції (Сеул) була обрана не випадково. За словами Президента IBA Гораціо Бернардес Нетто (Horacio Bernades Neto), Південна Корея – це місце, яке стало провідним завдяки демократії та верховенству права. «Ми сподіваємося, що скоро мир і верховенство права поширяться на весь Корейський півострів. Це надія IBA, і ми приїхали в Сеул, щоб це продемонструвати», – зазначив експерт.

Тему верховенства права підняв у своєму відеозверненні колишній Генеральний секретар ООН Бан Кі-Мун: «Уявіть собі світ без верховенства права, незалежних ЗМІ, свободи на мирні зібрання, мирних протестів, свободи мислити та висловлювати свою думку, незалежної судової системи та юридичної професії. Ми живемо у взаємопов’язаному світі. Все те, що відбувається в одній частині нашої планети, відчуватиметься в іншій». Також він додав, що останнім часом на цьому тлі принципи верховенства права були порушені. На його думку, юридичний ринок є основою демократії та верховенства права, тому члени IBA несуть повну відповідальність за захист таких сфер як права людини.

Окрім того, відкриваючи конференцію, пан Нетто наголосив, що в епоху Брекзиту, популізму та унілатералізму (практики одноосібних та односторонніх дій) потрібно пам’ятати про проблеми, які можна вирішити лише спільними зусиллями. Наприклад, проблеми, пов’язані з кліматичними змінами чи кібербезпекою, самостійно ніхто не вирішить.

Натхненні та вмотивовані юристи вже діляться своїми емоціями й враженнями від конференції, а редакція «Юридичної Газети» вирішила підсумувати, як все пройшло, на думку учасників конференції.

Коментарі

Назар_Чернявский_партнер_1 Назар Чернявський, партнер Sayenko Kharenko

«Не так часто Міжнародна асоціація юристів (ІВА) проводить свої заходи за межами США чи Європи, тож для багатьох учасників цьогорічна конференція в Сеулі мала не лише практичний, але й культурний зміст. Чудова нагода познайомитися з Кореєю, її культурою та сучасними досягненнями.

Для мене особисто конференція вже впродовж багатьох років є поєднанням нетворкінгу та активної участі в роботі комітету з технологій. За кілька днів до офіційного початку конференції члени різних комітетів ІВА збираються окремо, щоб проаналізувати роботу за рік, переконатися в готовності всіх сесій комітету на цьому заході та визначити теми сесій для наступної щорічної конференції. До речі, наступного року конференція відбудеться в листопаді в Маямі, а попередні теми вже відомі.

Також у перервах між робочими обговореннями члени комітету мають чудову нагоду неформально поспілкуватися, обмінятися юридичними (і не лише) новинами зі своїх країн, поговорити про культурні особливості різних держав та загальносвітові тренди.

Коли розпочинається конференція, часу стає зовсім мало. Однак тут багато залежить від попередньої підготовки. Якщо ви заздалегідь призначили собі чимало зустрічей з іншими учасниками, то можете навіть не встигнути відвідати сесії. Варто зазначити, що цього року вони були дуже цікавими! На сесіях, які проводив мій комітет, збиралися повні зали. Зокрема, говорили про юридичні аспекти таких технологій як 5G, квантові комп’ютери, торгові платформи на блокчейні, крос-платформна реклама тощо. Вчергове торкнулися теми правового статусу творів штучного інтелекту, а також обговорювали питання впливу технологій на демократичні процеси у світі (аналітику персональних даних та використання deep fakes під час виборів).

Все це лише маленька частка тем, які обговорювалися на конференції: від статусу вкрадених культурних цінностей до статусу штучних небесних тіл, від особливостей управління юридичними фірмами до питань транскордонного спадкування. Мені особисто було цікаво поспілкуватися з керуючими партнерами іноземних фірм різного розміру, послухати про їхній досвід та різні підходи до вирішення проблем, з якими я зіштовхуюся в роботі. Взагалі, цього року склалося враження, що було більше учасників, які відвідували сесії.

Для тих, хто не призначав собі зустрічі та не хотів ходити на сесії, залишаються прийоми, які організовували місцеві та деякі іноземні фірми. До речі, цього року їх було значно менше, що пов’язують зі складністю організації будь-якого заходу в Кореї, а також з високою вартістю. Однак корейські юрфірми проявили себе на висоті (як у переносному, так і прямому сенсі), адже офіси багатьох компаній, де проводилися прийоми, були на верхніх поверхах офісних будівель (а це міг бути 35-39 поверх). Свій захід провела, мабуть, кожна корейська юрфірма, яка себе поважає. Деякі з них (наприклад, Yulchon) проводили якийсь тематичний захід щодня, куди запрошували інхаузів та менеджерів топових корейських компаній. Вони чудово розуміють, що провідні юристи з різних країн можуть бути найкращими амбасадорами їхнього бізнесу у себе вдома та сприятимуть взаємному руху інвестицій чи торгівлі між країнами.

Я раджу відвідувати такі заходи та максимально використовувати їх для спілкування з колегами з інших країн, вивчення особливостей країни-господаря конференції, адже кращої нагоди відвідати офіси місцевих юрфірм, зустрітися з місцевими бізнесами та відчути нову країну зсередини просто не знайдеш. Окрім того, організатори пропонують чималий перелік екскурсій у місті та за його межами у вільний час (якщо він у вас там знайдеться). Тому доцільно залишитися ще на вихідні після конференції, щоб побачити не лише офіси та готелі».

Гупало Катерина Гупало, партнер, керівник практики кримінального права та захисту бізнесу АО Arzinger, Conference Quality Officer of the Business Crime Committee at International Bar Association

«Цього року IBA Annual Conference в Сеулі (Південна Корея) зібрала майже 6000 офіційно зареєстрованих делегатів. Загалом юристів з усіх куточків світу було ще більше. На тиждень відомий на весь світ завдяки однойменній пісні квартал Гангнам перетворився в місце високої концентрації юристів. Особливістю річної конференції ІВА є поєднання насиченої програми із сесій та панельних дискусій разом із нетворкінг-заходами, а також розважальною програмою. Графік юриста на конференції розпочинається о 07:30 і може завершуватися о 02:00 ночі та навіть пізніше.

Цього року мені пощастило бути одним зі спікерів конференції. До того ж виступати мала нагоду двічі. Одну із сесій було переформатовано у так званий «Mock trial» – інсценування судового процесу. Завдання було не з легких – у три години вмістити весь судовий процес разом зі свідками, виступами обох сторін та винесенням рішення. В нашому випадку була обрана кримінальна справа щодо обвинувачення топменеджменту корейської компанії в податковому шахрайстві. Цікаво, що розгляд «справи» здійснював чинний суддя Високого суду Суелу Хьонду Кім. Зі сторони обвинувачення, а також на сторону захисту були залучені колеги з Кореї. В цьому процесі мені дісталася роль головного бухгалтера. Можна сказати, що відчула себе на місці своїх клієнтів.

Загалом, річна конференція – це чудова нагода тримати руку на пульсі основних тенденцій у своїй практиці, а також напрацьовувати мережу контактів із колегами по всьому світу».

patii aver lex Юлія Патій, CEO, партнер АО «AVER LEX»

«Кожен юрист хоча б один раз має відвідати щорічну Конференцію IBA. Цей захід не має аналогів і точно знає, чим здивувати. Щороку організатори кардинально змінюють локацію – не лише країну, але й континент, щоб надати можливість залучити якомога більше юридичних компаній з різних куточків світу, а також дослідити культурні особливості різних країн. Цього року Сеул зустрічав майже 6000 юристів зі 130 юрисдикцій, представників юридичних компаній, корпорацій, урядів та регуляторів.

До такої конференції потрібно завчасно готуватися та визначатися з пріоритетами. Цього разу програма заходу передбачала близько 200 сесій, організованих різними комітетами IBA, візити в державні установи, щоденні бесіди під час ланчу з визначними діячами та мислителями сучасності, а також різноманітні вечірні прийоми юридичних компаній та національних асоціацій. Дуже важливо наперед визначити для себе основні сесії та поєднати їх із зустрічами. Тому вкрай важливим є попереднє ознайомлення з програмою та списком учасників, які знаходяться у відкритому доступі в особистому кабінеті учасника.

Ділова програма конференції охоплює всі цікаві теми для юристів – від тенденцій кожної практики до особливостей ведення юридичного бізнесу та побудови відносин між різними інституціями. Тому кожен може зорієнтуватися, наскільки власна діяльність відповідає тенденціям, а також отримати корисні інсайти. Особисто я знову фокусувалася на двох напрямках – кримінальному праві та менеджменті.

У межах обговорення тенденцій кримінального права багато уваги приділялося міжнародній співпраці під час розслідування в кількох юрисдикціях, притягненню до відповідальності власників та перших осіб компаній, застосуванню санкцій, змінам в антикорупційному законодавстві та особливостям захисту в таких справах, особливостям справ про ухилення від сплати податків.

Комітет з менеджменту цього року зробив акцент на темах щодо кар’єри керуючого партнера та окремо – кар’єри жінок у керівництві юридичної фірми, сучасних рис та навичок для юристів, вигоранні на роботі, переваг участі в юридичних дослідженнях та використання соціальних мереж, інноваційних підходів в оформленні офісів, партнерських відносин та ведення фінансів.

Звичайно, особливе місце займають неформальні заходи. Зазвичай вечірні прийоми організовують не лише компанії-резиденти, але й всі охочі юридичні фірми. Якщо в Римі вечірки були дуже різноманітними (на терасах старовинних маєтків, у дворику церкви), в Австралії – в Сіднейській опері та приміщенні колишньої в’язниці, то в Сеулі здебільшого всі намагалися дивувати панорамними видами на вечірнє місто.

Патий Резиденти проводили екскурсії у своїх юридичних офісах (які, до речі, займають кілька останніх поверхів у престижних хмарочосах) та влаштовували за келихом вина чи шампанського нетворкінг-вечірки, позначаючи столи конкретною сферою права, щоб зробити своїм гостям більш зручний пошук необхідних партнерів. Нерезиденти для своїх вечірок орендували зали у найвищих вежах міста. Поділюся особистим інсайтом: організовуючи такі події та підшуковуючи місце, варто уточнити, скільки ще тут заплановано подій у дні конференції. Наприклад, цього року одне місце зі скляною підлогою та 30 поверхами під нею мало особливий попит – три дні поспіль там організовували події. На мою думку, це було не дуже вдалою ідеєю.

Корея цікава своєю історією економічного дива, культурою, місцевою кухнею, відомою на весь світ к-поп музикою, буддистськими храмами, культом краси та косметології. Гостьовий комітет усіляко сприяв, щоб учасники сповна відчули ці особливості, пропонуючи різноманітні додаткові можливості. Дуже цікаво, що буде наступного року в Маямі!».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати