12 квітня 2019, 16:47

Хто має сплачувати екоподаток за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти

Вісник ДФСУ

Згідно з частинами 2-5 ст. 42 Водного кодексу України, водокористувачі можуть бути первинними і вторинними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За яких підстав у реєстрації платником єдиного податку можуть відмовити".

Як зазначається, первинні водокористувачі - це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води. Вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування. Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування.

Так, об’єктом та базою оподаткування екологічним податком, зокрема, є обсяги та види забруднюючих речовин, які скидаються безпосередньо у водні об’єкти (п. п. 242.1.2 п. 242.1 ст. 242 ПКУ).

Отже, екологічний податок за здійснення скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти сплачується до бюджету первинними водокористувачами, оскільки ними, на підставі дозволів на спеціальне водокористування здійснюються скиди у водні об’єкти стічних вод з умістом забруднюючих речовин. При цьому вторинний водокористувач є платником екологічного податку у разі, якщо ним отримано дозвіл на спеціальне водокористування, на підставі якого здійснюється скидання стічних вод у водні об’єкти.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати