18 лютого 2019, 15:02

Громадяни повинні задекларувати доходи, якщо отримали їх без участі податкових агентів

Прес-служба ДФС України

Якщо людина отримала доходи без участі податкових агентів, вона має їх задекларувати.

Про це розповіла заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко, зазначає прес-служба ДФС України.

Читайте також: "Для підприємців хочуть запровадити новий збір".

Так, до таких доходів належать, у першу чергу, винагороди, які виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями тощо.

"Податкові агенти - це всі підприємства, підприємці, а також особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси тощо), які нараховують та виплачують фізичним особам доходи у вигляді заробітної плати, гонорарів, винагород за разову роботу, дивідендів, премій тощо. Такі податкові агенти, відповідно до Податкового кодексу, відповідальні за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Якщо, наприклад, особа у 2018 р. отримувала доходи тільки за участі податкових агентів, то декларацію їй подавати не потрібно", - розповіла пані Федченко.

Крім того, за її словами, подати декларацію мають люди, які отримали у 2018 р. інвестиційні активи. Це доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. При цьому не має значення, кому були реалізовані такі активи - фізичній чи юридичній особі.

Також громадяни, в яких утворилася списана прострочена заборгованість (борг, за яким сплинув строк позовної давності - 1095 днів, або три рокии, - прим. ред.) теж мають подавати декларацію.

Нагадаємо, декларацію з податку на нерухомість можна подати як за новою формою, так і за старою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати