16 квітня 2019, 10:00

ФОП-"загальник" отримав позику: чи є дохід

Вісник ДФСУ

Відповідно до п. п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України (далі - ПКУ), поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Читайте також: "Який штраф передбачено за несвоєчасно сплачений єдиний податок".

Згідно із п. 177.1 ст. 177 розділу IV ПКУ, оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Враховуючи те, що отримання фізичною особою - підприємцем поворотної фінансової допомоги (позики) відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то впродовж дії договору сума поротної фінансової допомоги не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

При цьому слід зазначити, якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи - підприємця та оподатковується на загальних підставах.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати