25 квітня 2019, 10:00

Фейкові юристи: як швидко заробити на фрілансі

У США заарештували фейкового адвоката, який використовував для збору грошей з клієнтів інтернет-сайт вигаданої юрфірми з реальними біографіями кращих американських юристів-практиків.

Житель штату Теннессі 23-річний Джон Ламберт, який не має юридичної освіти, був зареєстрований в якості топового нью-йоркського адвоката на популярній інтернет-біржі для фрілансерів. Ламберт взяв собі псевдонім Eric Pope і заодно створив веб-сайт вигаданої юрфірми Pope and Dunn (нібито з офісом на Манхеттені). В описі було вказано, що фірма спеціалізується у сфері корпоративного права, має солідну клієнтську базу і високий відсоток виграних справ. Сам Ламберт позиціонував себе засновником і партнером фірми з 15-річним стажем роботи. Для опису біографій п'яти своїх підлеглих він скопіював текст з профайлів керівництва однієї з найпрестижніших юридичних фірм світу Cravath, Swaine & Moore, що розташована в Нью-Йорку.

За даними ФБР, з серпня 2016 року по квітень 2018 року Ламберту і його можливим спільникам вдалося зібрати з користувачів фріланс-біржі більше $ 50 000. Фейкові юристи отримували гроші за різні послуги, в тому числі за консультації з корпоративного та патентного права, з питань кредитів і навіть за складання заповіту. Для спілкування з клієнтами Ламберт, який перебував в Теннессі, використовував спеціальну програму заміни телефонного номера на нью-йоркський код. У деяких випадках після перерахування грошей через електронну платіжну систему Ламберт переставав виходити на зв'язок. Серед постраждалих від дій адвокатів-самозванців значиться ряд невеликих компаній, в тому числі друкарня, косметологічна і консалтингова фірми, а також приватні особи.

Цього тижня Ламберт був заарештований співробітниками ФБР в Теннессі, а потім постав перед судом в Нью-Йорку за звинуваченням у шахрайстві і злочинній змові. Максимальне покарання, передбачене за ці злочини, становить 20 років, - повідомляє Мін'юст США. Ламберт був відпущений під заставу в $ 20 000 до чергового засідання суду у своїй справі, яке призначене на 29 квітня.

Джерело

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати