13 квітня 2018, 11:56

ЄСПЛ консультуватиме вищі національні суди у справах про захист прав людини

Українське право

З 1 серпня Верховний Суд зможе звертатися до ЄСПЛ для консультацій у справах про захист прав людини.

Франція стала 10 країною, що ратифікувала протокол № 16 до Європейської конвенції з прав людини. Про це інформує прес-служба ЄСПЛ.

Таким чином протокол вступить у дію з 1 серпня 2018 року і дозволить вищим судам країн-членів звертатися до ЄСПЛ з запитами про консультативні рішення щодо тлумачення чи застосування прав та свобод людини, що гарантуються Євроконвенцією.

Запити мають стосуватися справ, що планують розглядати національні суди. Рішення ЄСПЛ будуть обгрунтованими і не матимуть обов'язкової сили, йдеться у повідомленні.

Президент ЄСПЛ Гвідо Раймонді зазначив, що набрання чинності протоколу зміцнить діалог між ЄСПЛ та національними вищими судами. 

Протоколом № 16 до Конвенції, який Україна ратифікувала у жовтні 2017 році, визначено, що він набирає чинності в перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного строку від дати, коли десять Високих Договірних Сторін Конвенції висловили свою згоду на обов’язковість для них цього Протоколу згідно з положеннями статті 7.

Згідно з Протоколом, національні суди країн, що ратифікували протокол, можуть звертатися до ЄСПЛ з клопотанням про надання їм консультативних висновків стосовно питань, пов’язаних із тлумаченням та застосуванням прав і свобод, встановлених цією Конвенцією та її протоколами. Суди можуть звертатися до ЄСПЛ з проханням про надання їм консультативних висновків виключно щодо справ, які перебувають у їхньому провадженні. 

При цьому у разі звернення національних судів до суду, вони повинні надати відповідну правову та фактологічну інформацію щодо справи, яка перебуває на розгляді. Рішення ЄСПЛ будуть обгрунтованими і не матимуть обов'язкової сили.

В Україні найвищим судом, який зможе звертатися до Європейського суду з прав людини за консультативними висновками, є Верховний Суд.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати