16 травня 2018, 10:00

ЄС погрожує Польщі санкціями через судову реформу

Єврокомісія попередила польський уряд, що вже в наступному місяці може почати розгляд питання щодо застосування безпрецедентних санкцій, якщо Варшава не продемонструє "більш серйозний прогрес" щодо пошуку компромісу відносно суперечливої судової реформи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У понеділок на нараді міністрів з 28 країн-членів ЄС віце-президент Єврокомісії Франц Тіммерманс заявив, що політика польського уряду ставить під загрозу верховенство права.

Так, комісія вимагає, щоб Польща зняла зі свого президента Анджея Дуди дискреційні повноваження щодо продовження мандату суддів Верховного суду, та закликає відмовитися від надзвичайної процедури оскарження, яка включає можливість переглядати остаточні рішення, зроблені роками раніше.

Незважаючи на ознаки поліпшення відносин між Брюсселем та Варшавою в останні місяці, пан Тіммерманс заявив, що не бажає, щоб діалог між комісією та Варшавою було вичерпано. "Протягом останніх декількох тижнів досягнуто певного прогресу, але недостатньо, щоб сказати, що системна загроза верховенству права буде усунута. Тому ми все ще повинні продовжувати діалог, який сам по собі не є ціллю. Він має призвести до відчутних та надійних результатів. Я також поінформував раду, що цей діалог не може тривати нескінченно довго; ми мусимо прийти до якогось висновку. Я сподіваюся, що разом з польським урядом ми зможемо використати наступні декілька тижнів для подальшого пошуку рішення ... Ми повинні зробити висновок, і це буде дуже скоро", - зазначив він.

Проте Польща, схоже, не бажає вживати заходів щодо питань, порушених комісією. Так, після імплементації низки спірних реформ міністр Конрад Шаманський на зустрічі заявив журналістам: "Польща досягла прогресу. Тепер ми очікуємо його від Єврокомісії".

Франц Тіммерманс на це відповів, що не займатиметься “махінаціями”. Раніше він попереджав, що "повний спектр" наслідків буде оголошено вже 26 червня на наступній зустрічі міністрів.

Нагадаємо, у грудні минулого року Європейська комісія вперше в історії ЄС вирішила розпочати процедуру санкцій проти Польщі за порушення верховенства права.

Польщі загрожує низка санкцій аж до позбавлення Варшави голосу в Раді ЄС. Для їх запровадження необхідна одностайна підтримка всіх членів ЄС. Угорщина вже заявила, що скористається правом вето у разі пропозиції запровадити санкції.

За повідомленням The Guardian.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати