21 січня 2019, 17:52

Екзамен СМА міститиме питання щодо технологій та аналітики

Палата аудиторів і бухгалтерів України
The Accountant

Міжнародна система сертифікації бухгалтерів CMA оновлює свою екзаменаційну програму з метою збільшення уваги до технологічної складової.

Про це повідомляє The Accountant, зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Оцінка кібербезпеки компанії: на що звертати увагу внутрішнім аудиторам?".

Так, оновлений екзамен не змінить форми - він буде так само складатися з двох частин, які міститимуть 100 запитань із множинним вибором та два есе. У першій частині 15% запитань стосуватимуться технологій та аналітики. Назва цієї частини - "Фінансове планування, показники та аналітика" - відображатиме зміни, які відбулися.

Друга частина екзамену акцентуватиме увагу на етиці та механізмі прийняття стратегічних рішень.

Як зазначається, у 2018 р. члени правління Інституту сертифікованих бухгалтерів в сфері управлінського обліку, який є програмним підрозділом Інституту управлінського обліку, провели незалежне дослідження специфіки професії та розробили анкету, яка повинна визначити рівень знань, яким повинні володіти бухгалтери з управлінського обліку. Відповіді 2 тис. експертів будуть відображені в оновленому екзамені.

Старший віце-президент ICMA Денніс Уітні заявив: "Ми завжди відстежуємо зміни, яких зазнає професія бухгалтерів, аби забезпечити відповідність екзамену СМА. Аналіз специфіки професії показав, що наявний екзамен охоплює всі необхідні теми, однак потрібно додати ще питання зі сфери технологій та аналізу даних. Зважаючи на те, що ці питання стають усе більш важливими для бухгалтерів, які здійснюють управлінський облік, ми вносимо корективи до програми".

Голова ради правління ICMA Пол Джурас додає: "Беручи до уваги технологічний прогрес та ті інновації, які відбуваються в сфері бухгалтерського обліку, той факт, що екзамен на отримання сертифікату зазнає змін, аби якнайкраще відповідати потребам зацікавлених сторін, видається досить логічним".

Читайте також: "Правила банківської стабільності стають дедалі суворішими".

Оновлений екзамен замінить поточний з 1 січня 2020 р. Також чинний екзамен буде доступним для складання англійською мовою до 31 жовтня 2019 р., а китайською - до листопада 2019 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати