05 травня 2015, 12:35

Експерти Ради Європи закликають вдосконалити Кримінальний кодекс України

Прес-служба Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ

У межах проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» відбувся круглий стіл щодо результатів впровадження Кримінального процесуального кодексу України. Метою заходу було представлення та обговорення звіту експертів ЄС, в якому виокремлені проблемні аспекти реалізації Кодексу та надані рекомендації, що стосуються практики застосування та вдосконалення певних його положень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Презентуючи проект зазначеного звіту, експерти ЄР поінформували, що оцінка впровадження Кодексу базується, насамперед, на двох етапах зустрічей, проведених місією експертів в Україні з учасниками процесу, а також на основі вивчення статистичних даних, підготовлених Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Міністерством внутрішніх справ України, Генеральною прокуратурою, Державною пенітенціарною службою, а також звітах, наданих Координаційним центром з надання правової допомоги, Офісом Уповноваженого ВР України з прав людини, Центром політико-правових реформ.

Експерти звернули увагу на необхідність вдосконалення окремих положень КПК України, а також проведення організаційних і практичних заходів для забезпечення ефективності впровадження його норм. Зокрема, було наголошено на активізації роботи з інформування громадськості із зазначених питань.

Своє бачення щодо проблемних аспектів реалізації Кодексу висловили судді ВССУ Валентина Щепоткіна та Наталія Марчук.

На думку Валентини Щепоткіної, проблема не в недосконалості Кодексу. До внесення змін, переконана суддя, слід підходити виважено, інакше цей процес призведе до виникнення ще більших труднощів на шляху його удосконалення. Основна проблема, на думку Валентини Щепоткіної, пов’язана з ментальністю, нерозумінням кожного з учасників процесу, що підхід у цьому Кодексі до реалізації принципу змагальності зовсім інший, ніж у Кодексі 1960 року. Водночас належна реалізація принципу змагальності залежить насамперед від активності кожного з учасників процесу і виконання ним своїх професійних обов’язків.

Наталія Марчук також переконана, що зміни у тексті Кодексу без змін у свідомості кожного учасника процесу не дадуть жодного результату. Особливу увагу суддя звернула на необхідність організаційної роботи, проведення відповідних навчальних заходів, тренінгів, круглих столів, що, безперечно, сприятиме засвоєнню та розумінню перспектив на майбутнє через обмін досвідом.

Участь в обговоренні взяли представники суддівського корпусу, Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Адміністрації Президента України, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України, адвокати, представники громадських організацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати