07 лютого 2019, 14:59

ДП «СЕТАМ» переходить до сфери управління АРМА

Державне підприємство «СЕТАМ» OpenMarket Міністерства юстиції України переходить до сфери управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - АРМА).

51325054_2034068426671455_5514000815582347264_o

Про це на прес-конференції повідомила перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова. Також вона зазначила, що АРМА є найбільш спеціалізованим органом з питань управління конфіскованим і арештованим майном, яке дуже стрімко розвивається. «Цей розвиток є дуже необхідним для нашої держави. Хочу зазначити, що перехід не є рішенням саме Міністерства юстиції України - АРМА сама зверталася з пропозицією передати якесь державне підприємство (далі - ДП), яке має відповідні потужності для зберігання, реалізації і роботи з майновими активами, до кількох міністерств, у т.ч. і Мін’юсту», - вказала вона. За її словами, Міністерство юстиції і надалі залишатиметься органом, який формує політику і правила гри в сфері організації процесу продажу арештованого і конфіскованого майна.

На думку пані Сукманової, співпраця між АРМА і СЕТАМ дасть поштовх для розвитку ДП: «СЕТАМ сьогодні, враховуючи створення конкурентних засад, має розвиватися і далі. Також він має право розвивати і диференціювати інші види діяльності. Якщо ми прослідкуємо тенденцію нового механізму управління ДП взагалі, то побачимо тенденцію створення управління ДП таким чином, щоб вони мали можливість бути абсолютно рівноправним суб’єктом ринкових відносин і надавати послуги ринку на такому рівні, щоб вони відповідали найкращим європейським практикам. Я сподіваюся, що подальша співпраця між АРМА і СЕТАМ буде направлена якраз на досягнення цієї можливості».

У свою чергу голова АРМА Антон Янчук зазначив, що АРМА зацікавлена в унікальній комплексній послузі, яка включає в себе ідентифікацію, інвентаризацію, пакування, переміщення та зберігання арештованого майна. «Ми зрозуміли потребу у цій послузі досить давно на прикладі декількох кейсів в управлінні арештованим майном, які з’являлися під час нашої роботи. Крім цього, ми досліджували ринок і дійшли висновку, що наразі на ринку такої послуги взагалі не існує. Про що йде мова? Між моментом, коли майно передається в управління АРМА за судовим рішенням, і моментом, коли воно передається в управління або на продаж, виникає потреба у комплексі різноманітних дій з активами. Передбачити наперед зміст всіх дій практично неможливо», - розповів пан Янчук.

За його словами, АРМА вже досить давно вийшла з ініціативою до урядових органів, щоб створити спеціалізоване ДП, яке займалося саме цими комплексними питаннями (логістична функція), проте у результаті дійшла висновку, що створення «з нуля» такого ДП буде неефективним. Тому у 2018 р. АРМА знову вийшла з пропозицією про передачу у її сферу управління вже існуюче ДП, яке має дотичні або подібні логістичні функції, яких потребує АРМА. «Ми впевнені у тому, що у ДП «СЕТАМ» достатньо фактичних потужностей для того, щоб утримувати такі функції. Інтерес АРМА у ДП «СЕТАМ» полягає саме у логістичній інфраструктурі, а не в торгах. Щодо останнього, то сам факт передачі ДП не змінює у цій сфері нічого», - зазначив Антон Янчук.

«Маючи як основу величезні логістичні потужності, якими ми володіємо, саме можливість перейти в АРМА нас дуже зацікавила з точки зору того, що існує велика кількість майна, яке вилучається в рамках кримінальних проваджень, яке необхідно зберігати та ідентифікувати, оцінювати, керувати ним та реалізовувати», - розповів Генеральний директор ДП «СЕТАМ» (OpenMarket) Віктор Вишньов.

Водночас пан Вишньов зазначив, що ДП «СЕТАМ» не залишає сферу організації електронних торгів, але шукатиме додаткові нові напрямки для того, щоб застосувати знання та потужності, якими володіє ДП.

Довідка

СЕТАМ (система електронних торгів арештованим майном) - це засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 р.

АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів) - центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати