Популярні матеріали

15 березня 2017, 15:30

Додержання законодавства про працю та зайнятість перевірятимуть по-новому

Невдовзі в Україні з’явиться новий Порядок  здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Наразі документ знаходиться на правовій експертизі в Міністерстві юстиції. Це 4-й варіант Порядку, який принципово відрізняється від усіх своїх попередників. Про це повідомила Олена Коновалова, керівник відділу нагляду за додержанням законодавства про працю Державної служби України з питань праці під час бізнес-сніданку  КПМГ в Україні «Перевірки Держпраці з питань дотримання трудового законодавства».

«У відповідності з документом, право проведення інспекційних відвідувань та камеральних перевірок мають інспектори праці. Посадові повноваження інспектора праці підтверджується службовим посвідченням встановленого зразка», - зазначила пані Коновалова.

Як відмітила експерт, інспекційні відвідування (наразі – перевірки) зможуть проводитися:

- за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю та зайнятість населення;

- за зверненням фізосіб, відносно яких порушено правила оформлення трудових відносин;

- за рішенням Голови Держпраці про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин у разі наявності підстав вважати, що вони мають місце;

- за рішенням суду, повідомленням правоохоронних органів про порушення законодавства про працю та зайнятість населення;

- за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), про виявлені в ході виконання ними контрольних повноважень порушення законодавства про працю та зайнятість населення;

- за рішенням інспектора праці у разі здійснення інспекційного відвідування з метою інформування суб’єкта відвідування та його працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю та зайнятість населення, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.

При цьому, за письмовою заявою роботодавця державні інспектори праці можуть проводити аналіз стану дотримання законодавства про працю та зайнятість населення та надавати рекомендації щодо його застосування.

З метою запобігання порушенням законодавства про працю та зайнятість населення роботодавці можуть ініціювати проведення інспекторами праці Держпраці інформаційно-роз’яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства.

Тривалість інспекційного відвідування, камеральної перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, для суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва – двох робочих днів.

Інспектори праці за наявності службового посвідчення  мають право безперешкодно, без попереднього повідомлення і в будь-яку годину доби здійснювати інспекційні відвідування.

При цьому вони зможуть самостійно безперешкодно, без попереднього повідомлення проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень, в яких використовується наймана праця.

Вимога інспектора праці про надання суб’єктом відвідування для ознайомлення документів або їх копій чи витягів з документів, пояснень, доступу до приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень, є обов’язковою для виконання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати