14 березня 2019, 18:00

До суду направлені 25 проваджень щодо злочинів, пов’язаних з громадськими активістами

Наразі слідчими Нацполіції розслідується 91 кримінальне провадження цієї категорії

У 2014-2019 рр. зареєстровано 149 заяв та повідомлень про злочини та події, які умовно можна віднести до категорії злочинів стосовно громадських активістів.

Про це повідомляє Голова Національної поліції Сергій Князєв, зазначає прес-служба Нацполіції.

Читайте також: "У 2019 році за участі іноземців скоєно понад 400 злочинів, - Нацполіція".

Так, найбільше таких фактів зареєстровано в Києві (29) та в Одеській (19) області. Ще 18 фактів зафіксовано у Київській області, 15 - у Дніпропетровській області.

"Слідчими відділами поліції відкрито 144 кримінальні провадження. Жертвами злочинних посягань стали 38 активістів, які виступали проти корупції, 31 активіст - відстоював права у сфері довкілля та протидіяв незаконним будівництвам, 19 громадян, які борються за рівні права членів ЛГБТ-спільноти, 16 націонал-патріотів, 18 журналістів, 10 правозахисників, сім депутатів місцевих рад. Шість - це волонтери та інші громадяни з активною життєвою позицією", - зазначив пан Князєв.

Серед категорій злочинів, вчинених стосовно активістів, - 19 вбивств, три погрози вбивством. Ще 38 фактів стосуються спричинення тілесних ушкоджень, зокрема, 31 правопорушення - це легкі тілесні ушкодження. Водночас зареєстровано 33 хуліганства, 13 перешкоджань законній діяльності журналістів. 

"За результатами досудового розслідування до суду направлені обвинувальні  акти у 25 кримінальних провадженнях. Крім того, 18 кримінальних проваджень закрито за відсутністю складу злочину, 9 передано за підслідністю до підрозділів СБУ та прокуратури", - повідомив Голова Нацполіції.

Нагадаємо, справу проти YouControl офіційно закрито.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати