10 липня 2019, 14:48

До Ради внесено альтернативний законопроект про дематюкацію мови

У Верховній Раді України зареєстровано альтернативний Проект Закону №10414-1 від 09.07.2019 р. "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до КУпАП щодо протидії лихослів'ю).

Читайте також: ""Дематюкація" мови: усі деталі нового законопроекту".

Основними цілями законопроекту є адекватне унормування питань, пов'язаних із обігом лихослів'я в Україні; визначення випадків допустимого (неагресивного) вживання нецензурної лексики та удосконалення правового регулювання притягнення до відповідальності за відповідні порушення в сфері громадського порядку.

Так, законопроектом передбачається внесення змін до ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши її приміткою наступного змісту:

"Примітка. 1. Нецензурна лайка вважається дрібним хуліганством, якщо вона спрямована на особисту образу людини, приниження її честі і гідності, неповагу до суспільної моралі.

Положення цієї статті не застосовуються до осіб, що вживають нецензурну лайку під час цитування творів Леся Подерев'янського та інших загальновизнаних класиків літератури, а також - з метою оцінки політичної ситуації, неналежної роботи правоохоронної  і судової системи, дій країни-агресора, надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та побутових травм".

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що "існує низка наукових досліджень, які говорять про корисність вживання інвектив, на які нещодавно посилалася в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Мовляв, використовуючи лайку, спрямовану на явище, а не на особу, людина дістає відпруження, ба більше - мат допомагає впоратись із болем".

Так, автором запропонованого законопроекту вбачається, що "міцний вислів людини, яка влучила собі молотком по пальцю, не є образою суспільної моралі та не має ознак умислу на дрібне хуліганство, тобто, не є агресивним лихослів'ям". Тому пропонується дематюкувати (вважати таким, що не порушують чинне законодавство) лихослів'я, висловлене в стані, коли літературної мови не вистачає, аби виразити біль, журбу, бентегу та поглиблену стурбованість.

Нагадаємо, Мінфін підготував зміни до закону про РРО.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати