08 листопада 2019, 18:46

До чого потрібно готуватися кримінальним адвокатам?

НАБУ, ВАКС, САП, «турборежим» і інші реалії, в яких живуть адвокати з кримінального права, - про все це говорили сьогодні, 08.11.2019 р., на VI Всеукраїнській конференції з кримінального права та процесу, організованій Асоціацією правників України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


DSC_1419

«У нас завжди буде робота. Політики все обіцяють скасувати податкову міліцію та підрозділ СБУ, що постійно «кошмарить» бізнес. Але, безумовно, їх ніхто не скасовує. Обіцяють створити фінансову поліцію - не створюють. Відтак робота в нас буде. Водночас розширення антикорупційної інфраструктури (НАБУ, САП та нещодавно запущений ВАКС) також дає можливості для роботи адвокатів кримінального права», - зазначив Денис Бугай, президент АПУ, під час відкриття заходу.

Про те, як відкривали Вищий антикорупційний суд, розповів Богдан Крикливенко, керівник апарату ВАКС. «Я думав, що буде легше, - зазначив він, - Коли прийшов, переді мною було поставлене завдання: менше ніж за 3 місяці створити судову інституцію. При цьому були принципові критерії: не переводити автоматично людей з інших судів (хоча такі й можуть мати значний досвід, проте до них можуть виникнути питання), створити матеріально-технічну базу з нуля, забезпечити належні умови для роботи суддів (щоб не повторювалася часта історія із заслуховуванням справи у кабінеті судді) та забезпечити гідний рівень оплати праці. Мені здається, що нам на 85% вдалося досягнути цих амбітних цілей. На жаль, не всі наші локації (наразі їх 3) повністю відповідають всім вимогам і стандартам. Сподіваюся, що ми найближчим часом вже переїдемо до нашого нового та сучасного місця».

Про рівень заробітних плат пан Крикливенко зазначив, що ВАКС намагається стимулювати своїх працівників, щоб вони були сфокусовані на функціональних обов’язках і не думали над тим, як заробити додатково. «Рівень зарплат у ВАКС на сьогоднішній день гідний і навіть конкурентоздатний на юридичному ринку. Так, до нас приходили навіть працівники юрфірм, чиї назви звучали на початку заходу», - сказав він.

Про роботу ж самого ВАКС розповіла суддя ВАКС Віра Михайленко. Вона підкреслила, що їй сильно допомагає її адвокатський досвід, тому активність колег із поданням 2000 клопотань за два місяці її не лякає.

Водночас Олександр Снєгірьов, прокурор третього відділу САП ГПУ, назвав ВАКС правосуддям у тому ідеалі, про який пишуть книжки з теорії права. Проте він наголосив, що законодавцю ще є над чим працювати. «Давайте подивимося на те, що я мушу довести в суді і які ресурси для цього мені надала держава. Так, у мене є доступ до реєстрів, можливість витребовувати інформацію в банках тощо. Але чи достатньо цих повноважень? Часто нам не вистачає ресурсів, щоб довести, що це майно належить саме цьому чиновнику», - сказав він. Також, на думку пана Снєгірьова, не до кінця розділені повноваження ДБР і НАБУ.

Про те, що потрібно знати адвокатам, щоб відстоювати інтереси своїх клієнтів, розповіла адвокат Регіна Гусейнова. Так, розширилося коло суб’єктів декларування, як от керівники Офісу Президента України і працівники патронатної служби. Про що варто пам’ятати? Наприклад, про те, що суддям та прокурорам не можна отримувати подарунки вартістю більше ніж 5 прожиткових мінімумів (окрім, звичайно, подарунків від близьких родичів). Також розширилося коло суб’єктів, які вважаються членами сім’ї. Сюди почали входити дівчина/хлопець, з якими суб’єкт декларування проживав більше 183-х днів.

Про те, з чим стикнулися адвокати за перший місяць роботи ВАКС, розповів радник Аsters Орест Стасюк. Зокрема, він звернув увагу на різні підходи до одних і тих самих питань у різних суддів, наприклад, на рахунок питання, що є доказом оголошення в міжнародний розшук.

Про те, що чекає нас у ВРУ найближчим часом, розповіли під час Public talk з народним депутатом Денис Монастирський, голова Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, Сергій Іонушас, заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, та Владлен Неклюдов, голова підкомітету з питань діяльності органів прокуратури Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності.

За словами пана Монастирського, на часі:

- початок дії положень про кримінальні проступки;

- створення Бюро фінансових розслідувань;

- зміна і перезапуск Державного бюро розслідувань;

- реформа СБУ.

«Що стосується прокуратури, це завжди була болюча тема, адже це вершина досудового розслідування, адже, як вони працюватимуть, так і буде. Проте зміни необхідні, адже потрібно «чистити» систему від людей, які не хочуть працювати. Ті, хто каже, що реформа вже була, помиляються. Адже вона була лише на місцевому рівні, а наразі торкнеться Генеральної прокуратури», - розповів пан Неклюдов.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати