21 травня 2019, 13:54

«Для звільнення Станіслава Шевчука не було жодних правових підстав», - адвокат Федур

Сьогодні, 21.05.2019 р., біля будівлі Окружного адміністративного суду м. Києва відбувся брифінг щодо подання позову про визнання Постанови Конституційного Суду України про звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді КСУ незаконною, скасування її та поновлення на посаді судді і Голови Суду.

60557389_467589330728344_5636319250789433344_n Сторону пана Шевчука представляє адвокат Андрій Федур, який зазначив, що позовна заява сьогодні вже подана до суду та зареєстрована. «Ми порушуємо питання про визнання неправомірним дій КСУ, рішення КСУ про його звільнення з посади судді. Також одна із вимог - це поновлення його на посаді судді КСУ і на посаді Голові Суду», - вказав адвокат.

За його словами, існують усі судові перспективи, щоб виграти цю справу. «Вона, на мій погляд, дуже проста. Єдине, що тут може бути якоюсь перешкодою, - це певні політичні коливання довкола цього процесу. На жаль, змушений констатувати, що КСУ як орган конституційної юрисдикції припустився, я би сказав, дитячої помилки, ухвалюючи рішення, яке комусь було дуже нагально потрібне саме в той день¸ коли це рішення було прийнято, - 14 травня. На жаль, у КСУ не знайшлося людини з досвідом роботи, яка би правильно змогла оформити документи щодо вчинення особою дисциплінарного проступку. На нашу думку, жодних дисциплінарних проступків пан Шевчук не вчиняв, і не було жодних правових підстав для його звільнення. Ми переконані, що зможемо це довести у суді», - розповів пан Федур.

Крім цього, адвокат звернув увагу, що у цій справі немає жодного політичного підтексту. «Я вже чув зранку такі спекуляції, що цей позов, буцім-то, ініційовано спеціально для того, щоб це якимось чином відобразилося на темі інавгурації діючого Президента України. Я заявляю, що ми не подавали позов раніше, а подали сьогодні - після того, як вчора відбулася інавгурація, - якраз для того, щоб уникнути будь-яких спекуляцій на це питання. Президент приведений до присяги, приступив до виконання своїх обовязків, і це не має ніякого відношення до того позову, який сьогодні поданий в суд. У суді ми захищаємо лише конституційні права і свободи Станіслава Шевчука, які були, на мій погляд, брутально порушені», - зазначив він.

Водночас адвокат не зміг спрогнозувати, коли буде призначено перше судове засідання, проте наголосив, що одного засідання впродовж одного робочого дня при розгляді справи по суті буде достатньо для дослідження всіх доказів у рамках цієї позовної заяви. «Я не виключаю, що розгляд цієї справи може бути затягнутий у часі. Проте це не буде мати нічого спільного із правом», - заявив він.

Також пан Федур зазначив, що парадокс полягає у тому, що з посади Голови Суду Станіслава Шевчука ніхто не звільняв і таких рішень ніхто не ухвалював. «Його з порушенням усіх можливих норм - як права, так і моралі, - було звільнено тільки з посади судді.

60852537_306623796905920_2740206314717184_n При цьому судді КСУ обрали нового Голову. Які наслідки цієї справи будуть для нині діючого Голови КСУ? Скоріше за все, що особливо ніяких. Чому? У судді, яка наразі є Головою Суду, через декілька місяців завершуються повноваження, тобто вона автоматично перестане бути суддею. Я думаю, що напевно така кандидатура - як-то кажуть, компромісна, - обиралася невипадково.

Тобто допоки у нас буде розглядатися справа в ОАСК, а потім, скоріше за все, що КСУ, будучи незадоволеним, подадуть апеляцію, пройде апеляція, наприклад, рішення суду щодо задоволення позовних вимог Станіслава Шевчука набере чинності, якраз на той момент і завершиться строк повноважень нині діючої Голови КСУ. Як буде розвиватися ситуація, побачимо, проте, як на мене, питання нині діючої Голови КСУ не стоїть. Тому це також не буде мати жодного впливу на розгляд цієї справи по суті», - розповів Андрій Федур.

У свою чергу не всі згодні з думкою адвоката та вважають, що сам брифінг може розглядатися як тиск на суд.

Коммент

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати