02 травня 2019, 15:11

Дієві шляхи запобігання шахрайству в компаніях

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Запобігання шахрайству включає впровадження необхідних політик та процедур, навчання персоналу та інформування співробітників про факти неправомірних дій і відповідальність, яку понесли шахраї. Загалом потрібно вжити всіх можливих заходів, аби бажання вчинити незаконні дії не виникало, а також мінімізувати збитки, якщо факт шахрайства все-таки відбувся.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляють у ПАБУ.

Читайте також: "Корисні поради для найменування аудиторських фірм".

Так, впровадження культури етичної поведінки та правильний приклад з боку топ-менеджменту є надзвичайно важливими елементами для запобігання шахрайству. Саме менеджмент несе відповідальність за побудову і підтримку системи внутрішнього контролю в організації. Виняткова роль належить ефективності контролів, направлених на перевірку та моніторинг постачальників, клієнтів, інших бізнес-партнерів. Організація з ефективним внутрішнім контролем може виявити шахраїв ще на етапі появи наміру здійснити шахрайську операцію.

Іншим важливим способом запобігання шахрайству є проведення регулярного навчання співробітників стосовно шахрайства і можливих наслідків. Відповідні тренінги повинні роз’яснювати очікування організації щодо поведінки працівників, процедур та стандартів, необхідних для впровадження внутрішнього контролю, ролі та відповідальності співробітників стосовно інформування про неприйнятну поведінку колег чи бізнес-партнерів організації.

Як зазначається, внутрішні аудитори мають відвідувати такі тренінги, а також, за наявності відповідних компетенцій, можуть проводити їх для інших співробітників. Крім цього, вони повинні ділитися з іншими аудиторами інформацією, отриманою під час проведення аудиторських перевірок, щодо недоліків у контролях, які відкривають можливості для шахрайства, а також щодо виявлених раніше фактів протиправних дій. Важливо, щоб усі внутрішні аудитори були максимально поінформованими, оскільки недоліки системи внутрішнього контролю, виявлені в одному з підрозділів компанії, можуть бути актуальними й для інших підрозділів.

Читайте також: "Особливості фірмового стилю аудиторських компаній диктують умови ринку B2B".

Водночас обмін інформацією щодо ймовірних фактів шахрайства має відбуватися з усіма контрольними функціями організації (наприклад, відповідальними за безпеку, IT-безпеку, фінансовий моніторинг тощо).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати