Популярні матеріали

07 грудня 2017, 10:32

Держреєстрація договорів оренди землі відтепер доступна онлайн

Головне управління юстиції в м. Києві

Щороку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно реєструється понад 10 мільйонів заяв. До 20% з них, тобто орієнтовно 2 млн. заяв – це саме заяви на реєстрацію речових прав, пов’язаних з землею. Але попит на цю послугу перевищує кількість реєстрацій.

Про це повідомляють в Головному управлінні юстиції у м. Києві.

Із 6 грудня 2017 року до сервісів «Он-лайн будинку юстиції» додано ще одну функцію. Це - реєстрація договорів оренди земель сільськогосподарського призначення. Мін’юст запустив технічний механізм, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі, а також презентував нову систему, яка унеможливлює рейдерство.

Дана опція дасть можливість без черг, без контакту з чиновниками і зайвих витрат часу подати заяву на реєстрацію договору оренди усього за кілька хвилин. Це - дійсно європейська якість послуг.

Щоб зареєструвати контракт, потрібно завантажити відскановану копію угоди про оренду землі та підписати ці дії власним електронним цифровим підписом.

Під час реєстрації договору відбуватиметься обмін інформацією із базою даних Держгеокадастру у режимі онлайн. Це дасть можливість перевіряти наявність відповідної земельної ділянки у базі. Тож, якщо така ділянка не значиться у кадастрі, подати заявку стане неможливо. Відповідно суттєво зменшиться кількість відмов у реєстрації такого договору з причини невірно поданих даних. Крім того, реєстратор автоматично отримає інформацію про власника земельної ділянки, договір на яку реєструється.

"Реєстрація договорів на оренду землі захищає орендатора від ризику того, що ділянку в нього можуть відібрати або передати в оренду комусь іншому вже на стадії збору врожаю", - зазначають у відомстві.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати