Популярні матеріали

19 травня 2017, 10:28

Cудді КСУ не змогли обрати нового голову

Вибори голови КСУ перенесено

УНІАН

Сьогодні на закритому засіданні у Конституційному Cуді України судді КСУ не змогли ані обрати нового голову суду, ані звільнити своїх колег Юрія Бауліна та Сергія Вдовіченка, які подавали заяви про відставку.

Зокрема, за словами співрозмовника агентства, на посаду голови КСУ розглядалася єдина кандидатура – Володимира Мойсика, проте вона не набрала необхідної кількості голосів, тож вибори голови суду перенесено.

Відтепер, починаючи з 3 червня 2017 року виконуючим обов’язки голови КСУ буде Віктор Кривенко - як старший за віком суддя КС, оскільки з цієї дати спливають повноваження сьогоднішнього в.о. голови КСУ Бауліна, який просто залишатиметься суддею КСУ.

Самого ж Бауліна, а також суддю Вдовіченка, які подавали заяви про відставку, судді КСУ сьогодні також не змогли звільнити – не вистачило необхідних для цього 12 голосів.

Співрозмовник агентства повідомив, що однією з причин того, що КСУ не прийняв відставку цих суддів, стала наявність чинної Постанови Верховної Ради України від 24 лютого 2014 року «Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду України присяги судді», якою парламент серед іншого запропонував главі держави достроково припинити повноваження та звільнити з посад суддів КСУ Бауліна та Вдовіченка, які були призначені президентом України, у зв’язку з порушенням ними присяги судді.

Цією постановою парламент констатував, що вони «порушили приписи статей 3, 19, 147-153 Конституції України, що є незабезпеченням верховенства Конституції України, порушенням обов’язку захищати конституційний лад держави, конституційні права та свободи людини і громадянина , а також протирічить змісту присяги судді Конституційного Суду України, чесному і сумлінному виконанню обов’язків судді Конституційного Суду України».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати