22 січня 2018, 17:35

Чиновники почали декларувати криптовалюту

Opendatabot

За останні два роки 57 держслужбовців зареєстрували біткоіни як нематеріальні активи. Так, найбільше власників біткоінів працює в Одеській обласній раді, на другому місці - Верховна Рада України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Наразі​ ​Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні та будь-якого нормативно-правового регулювання. Є лише 2 роз’яснення НБУ, які в 2014 році визнали біткоїн грошовим сурогатом, а у 2017 році той же Національний банк України не визнає Bitcoin - як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо", - зазначив виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.

Суди, розглядаючи суперечки про віртуальні розрахунки, приходять до одноголосної думки, що криптовалюта не є ні річчю, ні майновими правами і взагалі не несе в собі ніяких матеріальних ознак. НАЗК ніяких рішень чи роз’яснень з цього питання не приймав. Отже, згідно з буквою закону, у декларанта відсутній обов’язок декларувати біткоіни.

"Складність для аналізу полягає в тому, що чиновники повинні вказувати кількість нематеріального активу або їх ціну. Відповідно, ми не можемо точно знати, вказували чиновники саме біткоіни або їх вартість у гривні", - розповів керівник Opendatabot Олексій Іванкін.

Також експерти вказують на те, що використання чиновниками криптовалюти може збільшувати ризик корупції.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати