24 вересня 2018, 12:07

Чи потрібен Україні експортний бренд?

Аргумент. Позиція. Ідея

SKP_Станіслав-Скляров_foto Станіслав Скляров, юрист АФ «Сергій Козьяков та Партнери»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В сучасному світі вагому роль відіграє сприйняття країни та її продукції за кордоном. З часів здобуття незалежності в Україні сформувалися традиційні сектори економіки, орієнтовані на експорт, а розширення присутності в інших секторах навіть не розглядалося.

Така ситуація створила вакуум у позиціонуванні України в інших країнах як бренду, а наша продукція була позбавлена впізнаваності з боку іноземного кінцевого споживача. У той час, як інші вловили сучасний тренд і почали розвивати бренд своєї країни на зовнішніх ринках, ми забуксували на місці. В авторитетному рейтингу FutureBrand Україна посідає 74 місце з 75 країн, щодо яких проводився аналіз. Сприйняття експортної продукції було однією з важливих складових цього рейтингу.

Для виправлення такої ситуації необхідні були негайні кроки. Початок був закладений прийняттям у грудні 2017 р. Експортної стратегії України на 2017-2021 рр., яка покликана створити єдиний підхід до розвитку нашого експорту. Нещодавно був представлений експортний бренд, який повинен втілити та об’єднати в собі всі позитивні асоціації, що виникають в іноземців, коли вони бачать українську продукцію. Правильність та своєчасність цього кроку важко переоцінити. Що стосується естетичної та дизайнерської складової, то це більш складне питання, адже тут оцінка є надзвичайно суб’єктивною. Однак, на мою думку, в порівнянні з експортними брендами інших країн, український виглядає достатньо конкурентоздатним.

Звичайно, експортний бренд не може існувати окремо від нашої реальності, а тому факт його створення ще нічого не означає. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України це розуміє. Окрім демонстрації бренду, був розроблений бренд-бук, в якому визначено чітке коло завдань та окреслені можливості для застосування експортного бренду.

Також для цілей різноманітних виставок був створений окремий виставковий бренд-бук, в якому можна знайти рекомендації зі створення та оформлення стенду з українськими товарами. Сподіваємося, що проекти стендів не залишаться на папері та вже в листопаді на China International Import EXPO 2018 ми зможемо побачити їх у дії.

Висновок

Краще пізно, ніж ніколи. Хочеться вірити, що Міністерство не зупиниться на створенні експортного бренду та написанні кроків з його просування, а насправді почне втілювати ці амбітні плани у життя та надасть відповідну підтримку нашим експортерам з просування їхніх товарів на іноземних ринках. Також ми повинні розуміти, що картинкою, якою вона не була б гарною, усіх проблем не вирішити. Бренд не існує окремо від товару, а надбудова не замінить базис.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати