21 листопада 2019, 17:22

Чи є справедливим судом перекваліфікація дій після декриміналізації злочину?

"ECHR. Ukrainian Aspect"

Коли у Грузії декриміналізували злочин, за який було засуджено суддю (йшлося про винесення неправосудного рішення), прокуратура вирішила перекваліфікувати її дії на зловживання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Закриття справи в обмін на потрібні свідчення навряд є справедливим судом, - ЄСПЛ".

Ситуацію оцінював Європейський суд з прав людини у справі "Геленідзе проти Грузії" (№72916/10), зазначає "ECHR. Ukrainian Aspect".

Так, суддя Манана Геленідзе була визнана винною у винесенні неправосудного рішення і засуджена до двох років ув’язнення. Під час досудового розслідування вона втекла з Грузії, але була заарештована після повернення в країну. Після арешту вона подала апеляцію стверджуючи, що правопорушення, в якому вона була визнана винною, тим часом було декриміналізоване.

Проте під час слухання справи в апеляції суд задовольнив запит прокурора та перекваліфікував правопорушення на зловживання посадовим становищем. Вона була засуджена до двох років позбавлення волі.

Суддя звернулася до ЄСПЛ відповідно до ч.1 та пп. "a", "b" ч. 3 ст. 6 (право на справедливий судовий розгляд / право бути негайно повідомленим про висунуті звинувачення, право на відповідний час та умови для підготовки захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Зокрема, вона стверджувала, що правова перекваліфікація злочину, за який вона була засуджена, була свавільною. Також вона скаржилася на те, що їй не було надано достатньо часу для того, щоб забезпечити свій захист відповідно до нових обвинувачень, оскільки заява прокурора про перекваліфікацію її правопорушення була подана в останній день апеляційного провадження.

Читайте також: "Отримати компенсацію за погані умови тримання під вартою можна через ЄСПЛ".

У результаті суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 6 §1 та 3 (a) та (b) Конвенції та присудив 5 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Геленідзе проти Грузії" (№72916/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати