15 травня 2019, 19:49

Cам собі адвокат: засудженого до довічного ув’язнення виправдали після 13-и років в’язниці

У США засуджений до довічного ув’язнення зайнявся самоосвітою у в’язниці і домігся виправдувального вироку, відмовившись від адвоката

The Washington Post

36-річного громадянина Філадельфії Хассана Беннета повністю виправдав суд присяжних за підсумками 11-денних слухань. Його звільнили в залі суду. Беннета заарештували в 2006 р. за участь у стрілянині, під час якої був убитий 19-річний хлопець і тяжко поранений його 18-річний приятель. Правоохоронці вважали, що таким чином чоловік звів рахунки із загиблим через програш $20 в кістки. Сам пан Беннет свою провину заперечував, стверджуючи, що його кримінальну справу було сфабриковано.

У 2008 р. присяжні з другої спроби (перше слухання було скасувано через підкуп суду) визнали Беннета винним у вбивстві, змові з метою здійснення вбивства, нападі при обтяжуючих обставинах і володінні знаряддям злочину. Чоловіка засудили до довічного позбавлення волі без права на умовно-дострокове звільнення.

У 2017 р. Беннет домігся перегляду справи, переконавши суд у неефективності свого захисника. На третьому процесі він відмовився від адвоката і вирішив захищати себе сам. У листопаді минулого року присяжним не вистачило всього одного голосу, щоб дійти до одноголосного виправдувального вердикту. Минулого тижня закінчився четвертий за рахунком процес, який і став останнім у цій справі. Суд присяжних радився всього 81 хвилину, після чого Беннета визнали невинуватим за всіма пунктами обвинувачення. Це справжній подвиг для людина, яка не має юридичної освіти.

В інтерв'ю журналістам пан Беннет зізнався, що це стало результатом його більш ніж 12-річної підготовки у в'язниці Пенсільванії. Вдень він вивчав судову практику в бібліотеці, а вночі готував документи. Крім цього, ув'язнений вдавався до допомоги і порад співкамерника, «підкованого» в питаннях юриспруденції. За словами «юриста», він всерйоз подумує про отримання вищої освіти і кар'єру адвоката.

За інформацією The Washington Post.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати