26 квітня 2019, 12:13

Бізнес обговорив глобальні перспективи комплаєнсу в Україні на Щорічних зборах учасників UNIC

UNIC

18 квітня 2019 року відбулись другі Щорічні збори учасників Всеукраїнської Мережі Доброчесності та Комплаєнсу (Мережа, UNIC). Захід об’єднав більше 100 учасників, серед яких представники бізнесу, державної влади, міжнародних проектів технічної допомоги та провідних бізнес-асоціацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


58441593_316869605613680_7493440848764338176_o

Ключовими темами цьогорічних зборів стали:

  • вплив роботи Мережі на позитивні зміни у ставленні українського бізнесу до питань комплаєнсу;
  • роль приватного сектору у подоланні корупції у державі;
  • світові тренди у сфері доброчесності і комплаєнсу;
  • завдання Мережі на 2019-2020 та обрання члена Виконавчого комітету Мережі.

Зокрема, учасники зборів зробили наступний висновок: стандарти ділової доброчесності та комплаєнсу привертають все більше уваги української бізнес-спільноти.

«56% бізнесу вважають, що в Україні можливо працювати доброчесно, не вдаючись до корупційних практик, а для 80% опитаних важлива репутація та доброчесність бізнесу, з яким вони взаємодіють, – коментує Голова Секретаріату UNIC Ганна Герасимчук – Мережа підвищує обізнаність бізнесу про кращі світові практики комплаєнсу, а також створює інструменти, які дозволяють впроваджувати політики етики та доброчесності в компаніях».

Роль бізнесу у впровадженні ефективних антикорупційних реформ в Україні надзвичайно важлива

Ангель Гуррія, Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), звернувся до учасників заходу: «Україна робить важливі кроки в боротьбі з корупцією. Ця боротьба – обов’язок не лише державних органів, але й бізнесу. Лідери приватного сектору, які зобов’язались вести прозорий бізнес, пришвидшують хід реформ. Я пишаюсь, що ОЕСР разом з партнерами сприяли створенню Мережі, учасники якої не лише заявили про свій намір працювати доброчесно, але й зобов’язалися вести за собою інших».

58381605_316868472280460_8778435677214736384_o

Наразі важливо забезпечити безперервну комунікацію про переваги комплаєнсу для бізнесу

В рамках сесії щодо викликів та можливостей для бізнесу в Україні спікери наголосили, що політика доброчесності та прозорості має бути одним із найголовніших пріоритетів українського бізнесу, враховуючи курс на європейську інтеграцію.

Зокрема, бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета підкреслив: «Увага до доброчесності і комплаєнсу в Україні зростає кожного року. Розвиток системи комплаєнсу, а саме жорстке фінансове регулювання та створення нових податкових політик, демонструє, що непрозорий бізнес у зоні постійного ризику. Все більше компаній розуміють переваги доброчесності та комплаєнсу. Це і бездоганна репутація, і вища конкурентоспроможність, і інвестиційна привабливість, і довіра до бренда».

Про необхідність безперервної комунікації про переваги доброчесного ведення бізнесу та важливість ролі Мережі наголосила Заступник Голови Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Маріна Петров: «Впроваджуючи Офіс бізнес-омбудсмена, ЄБРР мав на меті створити інституцію, яка б показала, що займатися бізнесом в Україні можна доброчесно, без корупційної складової. Разом з тим, ЄБРР розумів, що залишалась проблема низької обізнаності про можливості етичного та доброчесного ведення бізнесу. Саме тому ми підтримали створення UNIC – інституції, що впроваджує етичні стандарти у бізнес-спільнотах та допомагає бізнесу комунікувати з органами державної влади відкрито та прозоро».

Світові комплаєнс тренди впливають на формування комплаєнс практик в Україні

Одна із сесій заходу була присвячена обговоренню світових комплаєнс трендів та їх впливу на Україну. Зокрема, спікери виділили наступні тренди:

  • Відповідальність третіх сторін;
  • Стимули протидії корупції;
  • Посилення ролі технологій;
  • Сертифікація.

57811500_316870285613612_8119493170368086016_o

Затвердження звіту «Поширюємо культуру ділової доброчесності» за 2018 рік, завдань та цілей, а також бюджету Мережі на 2019-2020 та обрання члена Виконавчого комітету Мережі

Одним з важливих етапів заходу стало затвердження учасниками UNIC звіту за 2018 рік, бюджету і завдань та цілей Мережі на 2019-2020 роки, а також обрання нового члена Виконавчого комітету Мережі. Ним стала Вікторія Фокіна, начальник відділу з юридичних питань та комплаєнсу SKF Україна.

Щорічні збори учасників Мережі – ключовий захід для налагодження комунікації з бізнес-асоціаціями, регуляторами та провідними компаніями щодо впровадження ідей доброчесності та комлаєнсу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати