02 грудня 2016, 13:19

Без законодавчих змін усунути зловживання інтернет-магазинів неможливо

Прес-служба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Динамічний розвиток індустрії «електронної комерції» з продажу споживчих товарів і надання різноманітних послуг в мережі Інтернет потребує більш рішучих дій держави щодо врегулювання інтернет-торгівлі та створення чітких та прозорих правил для таких господарюючих суб’єктів. Про це заявила т.в.о. заступника Голови Держпродспоживслужби Лілія Стиренко під час зустрічі з представниками Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За її словами такі суб’єкти господарювання фактично функціонують поза юрисдикцією законодавства про захист прав споживачів, нехтують основними вимогами щодо інформування споживачів про організаційно-правову форму, повне найменування та адресу місцезнаходження суб’єкта господарювання. При цьому вони виступають безпосередніми отримувачами значних коштів від споживачів за реалізацію товарів чи послуг. Як наслідок - численні зловживання і правопорушення.

В результаті до Держпродспоживслужби надходить велика кількість скарг, звернень та заяв громадян про порушення інтернет-магазинами їхніх прав

Однак відсутність інформації про інтернет-магазини унеможливлює проведення Держпродспоживслужбою повного та об’єктивного розгляду скарг споживачів із проведенням позапланових перевірок таких господарюючих суб’єктів.

В зв’язку з цим, заявила Лілія Стиренко, діяльність інтернет-магазинів, в т.ч. інформаційних посередників, потребує термінового нормативного врегулювання. Це дозволить запобігати порушенням прав споживачів, забезпечить легалізацію та виведе з тіні значний сегмент малого та середнього бізнесу, а також забезпечить додаткові надходження коштів до державного бюджету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати