13 квітня 2018, 15:34

Без розуміння, куди веде реформа, важко буде тлумачити закон, - Голова ВС

Відбулося розширене засідання судової палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, присвячене обговоренню новел Закону України №4666 "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_1089

За словами судді Верховного Суду Ганни Вронської, довгий час багато питань, що стосувалися саме тематики ТОВ, не були вирішені на законодавчому рівні: «Деякі з них вирішувала судова практика, і ми маємо рішення, коли нові положення закону навіть успадкували цю судову практику».

У свою чергу Голова ВС Валентина Данішевська зазначила, що закон стосується більш ніж півмільйона осіб, а сама реформа несе в собі багато ідеологічних змін. «Попри те, що на даний момент цей закон ще не увійде в практику ВС, оскільки ще мусимо дочекатися справ, що будуть базуватися на новому законодавстві, ми повинні готуватися до цього, вивчати та повертатися до тих новел, які є у законодавстві, й їх усвідомлювати. Це тільки початок вивчення нового законодавства, тому без розуміння, куди веде реформа, важко буде тлумачити сам закон», - розповіла пані Данішевська.

IMG_1094

За словами Анни Бабич, голови Комітету АПУ з корпоративного права та фондового ринку, деякі питання, які стосувалися закону, стали результатом компромісу з народними депутатами – особливо з питань спадкування.

Окрім цього, зміни нового закону стосуються корпоративних договорів (наприклад, не можна передбачати обов’язок учасників забезпечити голосування згідно з вказівками органів управління), обігу часток (нові підходи до застосування переважного права при відчуженні частки, диспозитивність у встановленні правил набуття та відчуження часток, спрощена процедура входу до ТОВ нових учасників, обмеження можливості набуття частки самим Товариством тощо), а також корпоративного управління (збільшення гнучкості та диспозитивності корпуправління ТОВ, відсутність кворуму загальних зборів, прийняття рішень з ряду питань одностайно всіма учасниками, запровадження Наглядових рад тощо).

IMG_1106

Окремо пані Бабич торкнулася змін до закону про державну реєстрацію, серед яких такі:

  • зміна володільця частки відбувається через запис у реєстрі;
  • до реєстратора звертається зацікавлена особа;
  • скасовується залежність міноритаріїв від рішення зборів;
  • нотаріальне засвідчення підписів на документах про зміни.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати