14 лютого 2018, 12:21

Банки продовжують нарощувати кредитування населення, - НБУ

Прес-служба НБУ

На початку року в Україні спостерігається традиційне зниження обсягів депозитів банківської системи. Зокрема, у січні 2018 року загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках скоротився на 3,0% до 475,4 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Насамперед, зниження відбулося за рахунок зниження корпоративних депозитів у гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш суттєво - на 0,8% за місяць. Вагомим фактором скорочення залишків коштів у січні став ефект бази порівняння - суттєве зростання депозитів у грудні, спричинене значними бюджетними видатками наприкінці року та авансовою виплатою пенсій.

При цьому загальний портфель кредитів банків у національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і становив 571,6 млрд грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсоване зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9% - за рахунок споживчого кредитування.  

Також у січні процентні ставки як за депозитами, так і кредитами в національній валюті продовжували зростати у відповідь на поступове підвищення НБУ облікової ставки з жовтня минулого року на 3,5 в.п., до 16% річних.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати