11 травня 2018, 16:19

Аудиторські фірми мають приділяти увагу розвитку корпоративної культури, - дослідження

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Британська рада зі стандартів фінансової звітності провела спеціальне дослідження, метою якого була діагностика якості аудиту в усьому світі через розвиток і впровадження корпоративної культури.

Про це повідомляють у ПАБУ.

Читайте також: "Можливості незалежних органів аудиторського нагляду розширюватимуться".

Головний висновок дослідження - аудиторські фірми повинні розвивати в себе культуру, яка дійсно б цінувала та нагороджувала якісний аудит; яка підкреслювала б важливість "правильних вчинків" аудиторів у інтересах громадськості. Окрім цього, у дослідженні акцентується увага на ключових сферах корпоративної культури аудиторських фірм, які варто розвивати для досягнення високої якості аудиту.

Насамперед будь-яка аудиторська перевірка, як зазначає ПАБУ, повинна базуватися на таких фундаментальних принципах, як цілісність, об'єктивність, незалежність та професійний скептицизм. Також партнери аудиторської фірми та її персонал мають чітко усвідомлювати соціальне значення аудиту та його роль у забезпеченні прозорості та цілісності бізнесу.

Водночас, з метою забезпечення якості аудиту, важливо поглибити внутрішній аналіз для визначення культурних та поведінкових факторів, які так чи інакше впливають на результати аудиторської перевірки. У своїй роботі аудиторські фірми повинні керуватися збалансованим підходом до штрафів за неякісну роботу та нагород за суттєвий внесок у забезпечення якості аудиту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати