Популярні матеріали

21 квітня 2017, 15:01

АПУ закликає працівників ДФС не перешкоджати діяльності адвокатів

Прес-служба АПУ

АПУ закликає працівників ДФСУ неухильно дотримуватися законодавства та не чинити перепон у діяльності адвокатів.

Як стало відомо, 20 квітня 2017 року працівники АО «Адвокатська компанія «Соколовський і партнери» приїхали на виклик у зв’язку з проведенням працівниками ДФС України обшуку приміщенні клієнта.

Після доступу до приміщення де відбувались слідчі дії, особи, які проводили обшук, перевищуючи службові повноваження, почали із застосуванням сили виштовхувати з офісу клієнта адвокатів та їх помічників.

Наслідком зазначених дій стало не лише недопущення адвокатів до клієнта, незважаючи на його вимоги, а й завдання тілесних ушкоджень захисникам, двох з яких забрала бригада швидкої допомоги з попереднім діагнозом забій грудної клітини та ушкодження гортані. Окрім того, насильницьким шляхом особи, які проводили обшук, відібрали в адвокатів відеокамеру.

В АПУ звертають увагу на те, що після внесення змін до Податкового кодексу Розділ ХVІІІ-2 «Податкова міліція» виключений. Враховуючи дану новелу, а також ч. 2 ст. 19 Конституції України, податкова міліція не має права здійснювати досудове слідство.

Наголошується, що особи, які проводили обшук, вчинили перешкоди до здійснення правомірної діяльності захисника та представника особи по наданню правової допомоги з використанням свого службового становища та заподіяли умисних тілесних ушкоджень захиснику та представнику особи, що може мати ознаки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 397 та ч. 2 ст. 398 Кримінального кодексу України.

АПУ рішуче засуджує факти порушення працівниками органів Державної фіскальної служби України прав людини і громадянина та перешкоджання професійній діяльності адвокатів.

Також наполягає на необхідності неухильного дотримання прав і забезпечення реалізації гарантій діяльності адвокатів та вимагаємо провести термінове службове розслідування зазначеного інциденту та вжити заходи реагування.

Владислав Соколовський, керуючий партнер АО «Соколовський і партнери», голова Комітету АПУ з податкового та митного права

«Події на обшуку у нашого клієнта, який відбувся 20 квітня 2017 року, остаточно ствердили мене у думці, що податкова міліція - злочинне угруповання, метою діяльності якого є виключно знищення бізнесу та власного збагачення. Ми стали свідками кричущих порушень як з формально-правової, так і моральної точки зору: адвокатів АО «Соколовський і Партнери» не допустили на місце обшуку, двох адвокатів жорстоко побили - їх забрала «швидка». Крім того, співробітники податкової міліції напали на помічника адвоката й силою забрали у нього відеокамеру. 

Особливо вразила ганебна поведінка представників податкової міліції щодо  жінки-адвоката. Я переконаний, що не можуть нормальні люди, офіцери, чоловіки принижувати жінок і виривати силою сумки та особисті речі без жодних юридичних підстав, бити жінку-адвоката, розмахувати залізним прутом біля обличчя, погрожувати, на кшталт: «Заходиш до під'їзду - обертайся, а то можна отримати твердим предметом по голові». Це все за межею добра і зла. Тому ця структура не має права на існування і повинна бути негайно ліквідована».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати