25 травня 2015, 16:06

АПУ провела у Львові V Західноукраїнський юридичний форум

Асоціація правників України

V Західноукраїнський форум Асоціації правників України, який традиційно збирає правників зі всієї України у весняному Львові для розмови про найактуальніші питання юридичного життя сьогодення, пройшов 21-22 травня, повідомили в АПУ.

Цьогоріч на дводенному форумі були присутні 220 учасників, 27 доповідачів. У межах форуму пройшли такі заходи, як 2 вечірніх прийоми, екскурсії та засідання Правничої асамблеї та вибори нового керівництва АПУ.

Перший день форуму був присвячений обговоренню двох ключових питань: боротьбі з корупцією та шляхами подолання відриву між теорією та практикою в юридичній освіті.

Про люстраційні процеси з перших уст учасники форуму мали нагоду почути від Тетяни Козаченко, директора Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України. Погляд прокурора представив Тарас Дунас, перший заступник начальника Головного управління представництва та організації участі у кримінальному провадженні в суді Генеральної прокуратури України. Водночас, позиція громадського діяча була розкрита у виступі адвоката Юрія Мартинюка, заступника керівника ГО «Народна Самооборона Львівщини».

У панельній дискусії на тему: «Юридична освіта – взаємодія і подолання відриву між освітою та практикою» взяли участь  Андрій Бойко, декан юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка; Оксана Головко, академічний директор Центру верховенства права Українського Католицького Університету та Володимир Сущенко, к.ю.н, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Другий день форуму охопив питання реформування судових органів та органів юстиції, проблемні питання виконання судових рішень, актуальні питання юридичної практики та дві дискусії – щодо ведення юридичного бізнесу, та, зокрема, кримінально-правових аспектів. 

Під час першої робочої сесії форуму питання реформи судової системи з різних точок хору представили Володимир Кравчук, суддя Львівського окружного адміністративного суду;  Василь Артимович, заступник Голови Господарського суду Львівської області; Вадим Беляневич, старший радник ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» та Арсен Мілютін, старший юрист ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна.

Роботу форуму продовжила панельна дискусія з одної з найактуальніших тем у серії виконання судових рішень – можливості запровадження інституту приватних виконавців та регламентація його діяльності. Сергій Шкляр, заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби, Руслан Сидорович, народний депутат України та Юліан Хорунжий, партнер ЮФ «Аріо Кепітал Груп» ділилися своїми думками з цього приводу. 

Традиційна сесія щодо розвитку практики викликала дискусію щодо стану ринку юридичних послуг та перспектив його розвитку. Серед інших питань правники обговорювали наслідки податкової реформи, які представив народний депутат України Андрій Журжій, кримінально-правові аспекти ведення бізнесу від провідних адвокатів країни.

Під час форуму відбулося чергове засідання Правничої асамблеї Асоціації правників України (АПУ) – найвищого колегіального органу управління Асоціацією.

Слідуючи вимогам Статуту, Президент АПУ Денис Бугай представив річний звіт організації 2014/2015 та звіт Президента та Віце-президента АПУ за два роки діяльності. Свій річний звіт представила також і Ревізійна комісія АПУ.

«За минулий рік ми досягли відмітки у 5000 членів Асоціації, започаткували низку успішних ініціатив, провели 125 засідань комітетів та 98 заходів у відділеннях. Наші заходи отримали сертифікацію за програмою підвищення кваліфікації НААУ і понад 1000 адвокатів вже отримали сертифікати. Кількість учасників наших форумів та конференції зросла на чверть, у тому числі за рахунок представників державних органів, суддів, прокурорів, очільників міністерств та відомств. Ми запустили новий сучасний сайт, який вже відвідало 74 000 користувачів», - навів вражаючу статистику Денис Бугай, представляючи річний звіт АПУ.

Найвищий орган управління схвально оцінив роботу Асоціації та її керівництва, затвердивши всі подані звіти.

На розгляд членів Правничої асамблеї також було представлено затвердження нового члена Етичної комісії АПУ. Пропозиція була підтримала, тож відтепер склад комісії поповниться Олегом Макаровим, партнером ЮФ «Василь Кісіль і партнери».

Чи не найвідповідальнішим питанням прядку денного стало обрання нового керівництва – Президента, Віце-президента, членів Правління АПУ, а також нового складу Ревізійної комісії Асоціації.

Перед тим, як член  Правничої асамблеї вирушили заповнювати бюлетені для таємного голосування, кожен кандидат мав нагоду представити свої програми та використати заключну можливість схилити голоси колег на свою користь.

Результати виборів нового керівництва АПУ на 2005/2007 роки було оголошено увечері під час Президентського прийому Асоціації правників України.

Асоціація правників України принагідно висловлює вдячність ексклюзивному генеральному партнеру V Західноукраїнського юридичного форуму – ЮФ Arzinger, спеціальному партнеру Kodary Partners, партнерам Ario Capital Group, AVER LEX, «Павленко і партнери», а також АО «Матвіїв і партнери» за підтримку заходу.

Окрема вдячність партнерам сесії: компанії «Українська правнича група» та АО "Вдовичен і Партнери"; партнерам прийому Відділення АПУ у Львівській області Advice Group і Moris Group та компаніям «Козаков і партнери», «Богдан Демідонт і Партнери», Zeitnot, ЮФ «Мазур і Партнери», АО "Мицик І Партнери" та ЮК "АВІС" за підтримку прийому.

Статут та внутрішні документи Асоціації правників України розміщені на сайті АПУ. Зі списком делегатів Правничої асамблеї можна ознайомитися за посиланням

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати