19 травня 2015, 11:19

АПУ обговорила реформи в енергетиці з головою підкомітету ВР Наталією Кацер-Бучковською

Асоціація правників України

Комітет з енергетики, нафти та газу Асоціації правників України провів зустріч з народним депутатом, головою підкомітету з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Наталією Кацер-Бучковською, повідомляє прес-служба АПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У зустрічі взяли  участь члени профільного комітету АПУ, представники Енергетичної асоціації України, а також правники, що цікавляться питаннями реформування енергетичного сектору. Модерувала захід Тетяна Тарасюк, директор з юридичних питань ПАТ «Київобленерго».

Під час зустрічі обговорювались питання законодавчого забезпечення реформування енергетичного сектору. Зокрема, Олег Поліщук, заступник голови Комітету АПУ з енергетики, нафти та газу, керівник юридичної служби Державне підприємство «Енергоринок» презентував першочергові кроки правового регулювання паливно-енергетичного комплексу.

Особливу увагу правники звернули на необхідність прийняття законодавчих актів в межах імплементації нормативних документів ЄС.

За словами Наталії Кацер-Бучковської, серед 17 ключових реформ, передбачених положеннями Коаліційної угоди, а також Угодою про асоціацію, є реформування енергетичного ринку. Народний депутат наголосила на важливості вирішення проблем у газовому секторі, пов'язаних з такими факторами як: відсутність моделей розрахунку собівартості видобування природного газу, неясність щодо балансу між власним видобутком і споживанням населення, відсутність публічного доступу до звітності про видатки на газовидобування. «Це питання можна вирішити шляхом встановлення прозорих умов управління та діяльності видобувних галузей - стандарту ЕІТІ. Для цього необхідно проводити роботу по удосконаленню діючого законодавства України» - зазначила вона.

Також учасники зустрічі висловили занепокоєння механізмом ліквідації енергетичних монополій шляхом відокремлення функцій передачі та постачання електричної енергії, оскільки необхідно розробити ефективні інструменти повернення боргів, які б не дозволили «паралізувати» ринок електроенергії.

У ході зустрічі правники домовились активно брати участь у вдосконаленні профільного законодавства. Зокрема вже створена Google-група, учасники якої отримуватимуть інформацію про існуючі законодавчі ініціативи, матимуть змогу готувати пропозиції з їх покращення й передавати їх на розгляд профільного комітету ВРУ.

Якщо ви бажаєте долучитися до законотворчої роботи, надсилайте листа на адресу: komitet@uba.ua, зазначивши в темі повідомлення «Законопроектна робота Комітету АПУ з енергетики».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати