17 жовтня 2017, 15:38

АП України відповіла на претензії НААУ

Аргумент. Позиція. Ідея

Нещодавно Національна асоціація адвокатів України звернулася до Президента України із закликом зупинити начебто непрозору, на їхню думку, реформу адвокатури та незалучення адвокатської спільноти до розробки профільного законопроекту. Г" вирішила звернутися безпосередньо до Адміністрації Президента України з проханням прокоментувати ситуацію.

f1e3e172d905190ef85ea8eafbd60249 Віктор Короленко, голова Робочої групи з питань реформування адвокатури, прокуратури та системи безоплатної правової допомоги

"Заява НААУ з приводу нібито незалучення до підготовки проекту закону про адвокатуру викликає неабиякий подив. 14 із 18 членів Робочої групи, яка впродовж 2-х років напрацьовувала законопроект, є адвокатами-членами НААУ. 6 членів Робочої групи, включаючи Голову НААУ, є представниками органів адвокатського самоврядування. До роботи над проектом закону про адвокатуру долучилися не лише українські професійні асоціації (НААУ, Асоціація адвокатів України та Асоціація правників України), але й міжнародні експерти.

Під час доопрацювання положень законопроекту враховуються всі суттєві рекомендації Венеціанської комісії, сформульовані у висновках від жовтня 2011 р. та від грудня 2014 р., висновки проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" та Ради Європи, позитивний міжнародний досвід таких країн як Франція, Англія, Німеччина, Польща, Канада, США.

Наразі триває робота над законопроектом "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Проект закону проходитиме публічне обговорення так само, як і всі інші законопроекти, які розроблялися Радою з питань судової реформи: спочатку в межах Робочої групи, потім на засіданнях Ради та відповідних публічних заходах, а після внесення законопроекту до парламенту - в Комітеті з питань правової політики та правосуддя".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати