10 липня 2018, 18:28

Антирейдерство: В Раді хочуть покращити захист агробізнесу

Прийнято за основу проект Закону

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, законопроектом пропонується запровадити ряд антирейдерських заходів та встановити дієві запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

Читайте також: «Для сімейних фермерських господарств спрощено оподаткування».

Проектом передбачається відцифрувувати усі документи на землю, що укладалися до 2004 року та наразі є лише у паперовому вигляді.

Крім того, проектом надає державним кадастровим реєстраторам доступ в онлайн-режимі до відомостей, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а державним реєстраторам право - онлайн-доступ до всіх відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.

Законопроект №8121 скасовує необхідність отримання власниками та користувачами земельних ділянок паперових витягів про земельні ділянки з Державного земельного кадастру, а також зобов’язує державних реєстраторів прав при вчиненні реєстраційних дій самостійно формувати витяги про земельні ділянки з Державного земельного кадастру в електронній формі, які повинні бути збережені в електронному вигляді для підтвердження правомірності вчинення реєстрації речових прав на земельні ділянки.

Також проектом передбачено підвищити адміністративну відповідальність за вчинення державними реєстраторами прав порушень вимог законодавства при вчиненні реєстраційних дій; зобов’язати державних реєстраторів прав перевіряти не тільки відомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а й наявність відповідних відомостей у Державному земельному кадастрі, та визначено, що держреєстратор прав зобов’язаний залишати без розгляду заяву про реєстрацію права на нерухоме майно, якщо кадастровий номер ділянки відсутній у Державному земельному кадастрі.

Прикінцевими положеннями законопроекту пропонується доручити Кабінету Міністрів України:

  • забезпечити фінансування та внесення до 1 січня 2019 року до Державного земельного кадастру усіх відомостей, встановлених Законом України «Про Державний земельний кадастр», про всі сформовані земельні ділянки незалежно від дати виникнення права власності (користування) на них;
  • забезпечити внесення за державні кошти до Державного земельного кадастру відомостей про усі земельні ділянки незалежно від форми власності, відомості про які на сьогодні у кадастрі відсутні.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати