10 липня 2018, 18:28

Антирейдерство: В Раді хочуть покращити захист агробізнесу

Прийнято за основу проект Закону

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству».

Так, законопроектом пропонується запровадити ряд антирейдерських заходів та встановити дієві запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

Читайте також: «Для сімейних фермерських господарств спрощено оподаткування».

Проектом передбачається відцифрувувати усі документи на землю, що укладалися до 2004 року та наразі є лише у паперовому вигляді.

Крім того, проектом надає державним кадастровим реєстраторам доступ в онлайн-режимі до відомостей, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а державним реєстраторам право - онлайн-доступ до всіх відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.

Законопроект №8121 скасовує необхідність отримання власниками та користувачами земельних ділянок паперових витягів про земельні ділянки з Державного земельного кадастру, а також зобов’язує державних реєстраторів прав при вчиненні реєстраційних дій самостійно формувати витяги про земельні ділянки з Державного земельного кадастру в електронній формі, які повинні бути збережені в електронному вигляді для підтвердження правомірності вчинення реєстрації речових прав на земельні ділянки.

Також проектом передбачено підвищити адміністративну відповідальність за вчинення державними реєстраторами прав порушень вимог законодавства при вчиненні реєстраційних дій; зобов’язати державних реєстраторів прав перевіряти не тільки відомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а й наявність відповідних відомостей у Державному земельному кадастрі, та визначено, що держреєстратор прав зобов’язаний залишати без розгляду заяву про реєстрацію права на нерухоме майно, якщо кадастровий номер ділянки відсутній у Державному земельному кадастрі.

Прикінцевими положеннями законопроекту пропонується доручити Кабінету Міністрів України:

  • забезпечити фінансування та внесення до 1 січня 2019 року до Державного земельного кадастру усіх відомостей, встановлених Законом України «Про Державний земельний кадастр», про всі сформовані земельні ділянки незалежно від дати виникнення права власності (користування) на них;
  • забезпечити внесення за державні кошти до Державного земельного кадастру відомостей про усі земельні ділянки незалежно від форми власності, відомості про які на сьогодні у кадастрі відсутні.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати