29 травня 2015, 9:53

АМКУ стверджує, шо не блокує держзакупівлі «Укрзалізничпостач»

Прес-служба Антимонопольного комітету України

Антимонопольний комітет України спростував звинувачення з боку Міністерства інфраструктури України у блокуванні процедури конкурсних торгів на закупівлю важливої продукції для залізничної галузі ДП «Укрзалізничпостач», повідомляє прес-служба АМКУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Міністерство інфраструктури в черговий раз необґрунтовано звинувачує Антимонопольний комітет України у нібито блокуванні процедур закупівель, які проводяться ДП "Укрзалізничпостач" (подібні звинувачення щодо розгляду скарг вже були спростовані Комітетом у березні 2015 року)», - йдеться у повідомленні.

В АМКУ запевняють, що комітет прийняв до розгляду скарги на підприємство відповідно до вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель". Термін розгляду скарг, передбачений Законом, становить 30 робочих днів.

За 5 місяців 2015 року до Антимонопольного комітету України надійшло 11 скарг на дії ДП "Укрзалізничпостач" під час проведення державних закупівель кам’яного вугілля, дизпалива, бандажів, рейкових скріплень та ін. З них:

* 3 скарги залишено без розгляду (Комітет приймає до розгляду лише такі скарги, які відповідають вимогам Закону, забезпечуючи законне право скаржників);

* по 1 скарзі прийнято рішення відмовити у її задоволенні;

* припинено розгляд 1 скарги у зв'язку з її відкликанням Скаржником;

* по 2 скаргам АМКУ зобов’язав Замовника внести зміни до документації конкурсних торгів;

* по 4 скаргам Колегія очікує надання інформації Замовником, їх розгляд призначено на червень 2015 року.

Як ідеться у повідомленні, Антимонопольний комітет намагається максимально прискорити розгляд таких скарг у разі надання Замовником своєчасних та обґрунтованих пояснень. Відповідно до Закону замовник має надавати Антимонопольному комітету необхідні роз’яснення та матеріали протягом 3 робочих днів, проте фактично під час розгляду скарг у сфері транспорту та зв’язку такі матеріали від замовників стабільно надходять із затримкою в 10 чи більше днів. Крім того, існують й інші численні проблеми, зокрема, ігнорування зауважень Комітету, порушення в документації конкурсних торгів, необґрунтованість наданих Замовником пояснень тощо.

В АМКУ також зазначають, що значна частина скарг є обґрунтованими, і інтереси суб’єктів господарювання, які дотримуються законодавства, мають бути захищені. «Гарантії від подачі скарги не існує, хіба що через покращення якості тендерної документації», - йдеться у повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати