29 листопада 2019, 10:29

АМКУ дав старт наступному етапу реформи своїх тервідділень

АМКУ

Антимонопольний комітет України дав старт наступному етапу реформи своїх територіальних відділень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінсоцполітики підтримує законопроект №2275, - Олег Коваль".

Про це зазначають у АМКУ.

Terrestrial_Reform_1

Його мета - наближення регіональних органів АМКУ до проблем місцевого бізнесу, зниження залежності від місцевих органів влади і місцевих бізнес-структур з одночасним посиленням роботи зі встановлення та припинення порушень конкурентного законодавства, проактивна політика з розвитку місцевої конкуренції, базована на глибокому вивченні й розумінні локальних та регіональних трендів.

На практиці нинішній етап реформи передбачатиме скорочення територіальних відділень до 6 міжрегіональних - Північного, Північно-Східного, Придніпровського, Причорноморського, Подільського та Західного. У Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та Львові працюватимуть нові та ефективні регіональні відділення Комітету. Водночас в інших обласних центрах буде організовано відокремлені відділи без статусу юридичної особи.

Як зазначається, реформа не призведе до зростання витрат місцевих підприємців - відокремлені відділи забезпечуватимуть якісну комунікацію, у т.ч. шляхом відеозв’язку із міжрегіональним територіальним відділенням, тож додаткових розходів на проїзд об’єкти досліджень та розслідувань АМКУ не понесуть.

Terrestrial_Reform_2

"Скорочення адміністративних витрат Комітету надасть змогу створити гнучку та ефективну систему із захисту конкуренції та припинення порушень, міжрегіональні відділення отримають найсучасніше методологічне забезпечення, співробітники отримають кращу матеріальну винагороду. Буде остаточно уніфіковано правозастосування в регіонах. Зниження залежності від обласних органів влади дозволить ефективніше боротися із антиконкурентними діями цих органів - створенням бар’єрів для входу на ринок, дискримінаційними умовами в питаннях оренди землі, комунальної власності, доступу до ресурсів тощо. Також очікуваним результатом є зниження потенційних корупційних ризиків", - зазначають у АМКУ.

Нагадаємо, стартувало обговорення конкуренційно-антимонопольної реформи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати