12 червня 2018, 11:21

Адміністративний позов з вимогами може бути подано без обмеження 6-місячним строком, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

У разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов’язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у т.ч. сум її складових, може бути подано без обмеження шестимісячним строком.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Внесення змін до анкети рахунку в цінних паперах є адміністративною операцією, – ВС".

Про це зазначив Верховний Суд, розглянувши справу за позовом внутрішньо переміщеної особи до об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про визнання протиправним припинення виплати позивачеві пенсії з 1 березня 2016 р. та зобов’язання поновити виплату пенсії, починаючи з дня припинення.

Так, суди першої та апеляційної інстанцій задовольнили позов частково, зобов’язавши управління ПФУ поновити виплату пенсії з 8 березня 2017 р. Вимоги, що стосувалися періоду з 1 березня 2016 р. по 7 березня 2017 р., було залишено без розгляду, мотивуючи тим, що позивачка пропустила піврічний строк звернення до суду, оскільки звернулася до суду 8 вересня 2017 р.

Вказано, що позивачка перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України з 1998 р. та отримує пенсію за віком. Через збройний конфлікт на території Донецької та Луганської областей у 2015 р. вона перемістилася до м. Харкова і була взята на облік як внутрішньо переміщена особа. З 1 березня 2016 р. їй припинили нараховувати та виплачувати пенсію відповідно до списків управління праці та соціального захисту населення районної адміністрації Харківської міської ради до з’ясування фактичного місця проживання.

Позивачка пояснила, що через похилий вік та незадовільний стан здоров’я тимчасово переїхала до м. Шахтарськ Донецької області для отримання необхідної медичної допомоги, де й перебуває. Об’єктивної можливості пройти перевірку постійного місця проживання в м. Харкові не мала.

У результаті Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду врахував, що пенсія за своєю правовою природою є єдиним джерелом існування пенсіонера, доходом та власністю (матеріальним інтересом, захищеним ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Нараховані суми пенсії, на виплату якої пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження шестимісячним строком (в межах загального строку позовної давності) з нарахуванням компенсації втрати частини доходів (ст. 46 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування").

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати