12 серпня 2015, 11:04

1,5 млн тимчасово-переміщених осіб не мають права голосу на місцевих виборах

Юридична газета

6 серпня 2015 року президент України підписав Закон України «Про місцеві вибори», утім в даному документі не враховується ряд проблемних питань, щодо участі у місцевих виборах  тимчасово-переміщених осіб. Так, переселенцям не надано можливості для зміни виборчої адреси. Про це заявив перший заступник голови партії "Відродження", представник України у Венеціанській комісії Володимир Пилипенко під час прес-конференції на тему обмеження виборчих прав внутрішньо переміщених осіб 11 серпня 2015 року, повідомляє кореспондент "Юридичної газети".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Хочу звернути увагу на наявну колізію у нормах законів про місцеві вибори та про статус тимчасово-переміщених осіб. Це стосується права голосу більше, ніж 1 млн 400 тис громадян України, які зареєстровані згідно з законом про статус тимчасово-переміщених осіб. Справа в тому, що редакція, підписана президентом, не дає чіткої можливості цим особам брати участь у місцевих виборах. Натомість, Закон «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», який є спеціальним законом і чітко встановлює права таких осіб, передбачає, що тимчасово переміщені особи, якщо вони належним чином зареєстровані, мають право брати участь у виборах усіх рівнів. Тобто, на сьогодні ми маємо колізію двох законів», - пояснює юридичні нюанси В. Пилипенко.

За словами експерта, такі дії влади порушують не тільки Конституцію України, а й цілу низку міжнародних конвенцій. Ігнорування прав цих людей є нічим іншим, як дискримінацією.

«Тимчасово переміщені особи, громадяни України, які виявили бажання жити в Україні, мають повне право голосувати на місцевих виборах як члени територіальних громад, оскільки вони проживають там і юридично прикріплені до цієї громади на підставі довідки про те, що вони є ти тимчасово переміщеними особами. Вони мають право реалізувати свої виборчі права шляхом участі у виборах депутатів до місцевих рад, щоб впливати на питання місцевого значення», - каже Пилипенко.

На думку доповідача, подолати цю проблему також може основний регулятор виборчих процесів - Центральна виборча комісія України. «ЦВК має достатній обсяг повноважень для того, щоб на рівні своїх роз’яснень встановити певний порядок і певну процедуру, коли такі особи, згідно з даними паспорту зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, можуть брати участь у голосуванні, шляхом зміни їхнього місця голосування без зміни виборчої адреси (яка безпосередньо прив’язана до місця  реєстрації). Ми звернулися до ЦВК із цим питанням", - зазначив він.

Крім того, повідомив В. Пилипенко, політсила підготувала відповідні законопроекти, які найближчим часом будуть винесені на розгляд Верховної Ради.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати