23 березня 2015, 10:24

100 центрів безоплатної правової допомоги відкриються у липні по всій Україні

Прес-служба Міністерства юстиції України

З 1 липня по всій території України почнуть працювати 100 нових центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Про це в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомила перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, повідомляє прес-служба Мін’юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«З 1 липня по всій території України почнуть роботу 100 місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Ми очікуємо, що в кожній області буде створено від 3 до 7 таких центрів. 1 центр обслуговуватиме кілька районів та міст з населенням близько півмільйона осіб. Ми очікуємо, що відстань до таких центрів для громадян не перевищуватиме 40 км», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

За її словами, розвиток регіональних представництв із надання безоплатної правової допомоги буде здійснюватися на основі трирівневої функціональної моделі. Новостворені центри на місцях виконуватимуть функції фронт-офісів, а бек-офіси працюватимуть на рівні області. Крім того, буде функціонувати координаційний офіс, роботу якого забезпечуватиме координаційний центр з надання правової допомоги

Наталія Севостьянова також повідомила, що центри надання правової допомоги будуть обслуговувати тимчасово переміщених осіб, а також учасників АТО.

«Найближчим часом буде ініційовано надання права даним центрам надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам. А з 1 липня допомога надаватиметься і для учасників АТО та осіб, які постраждали від конфлікту на сході України та в Криму», - зауважила вона.

Перший заступник Міністра юстиції також повідомила, що 11 березня Уряд прийняв постанову про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів щодо захисту прав людини шляхом спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання.

«Тепер можливість доступу до безоплатної вторинної правової допомоги передбачена для усіх осіб, свободу пересування яких було фактично обмежено. Раніше цей доступ могла отримати лише та особа, чий процесуальний статус затриманого був оформлений протоколом слідчого. Також запроваджено цілодобову гарячу лінію для осіб, які бажають отримати правову допомогу, і членів їх сімей за номером 0 (800) 213-103. Крім того, забезпечено безперервність захисту у кримінальному провадженні за участю адвоката», - наголосила вона.

Наталія Севостьянова також повідомила, що із загальної кількості адвокатів в Україні 7% працюють у системі надання безоплатної правової допомоги. При цьому вони демонструють дуже високі показники ефективності. Кількість виправдувальних вироків у справах, які вони ведуть, до загальної кількості виправдувальних вироків в Україні становить 43%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати