09 жовтня 2017, 16:01

У Раді зареєстрували законопроект про криптовалюти

Інформаційне управління Апарату ВРУ

У п'ятницю, 6 жовтня, група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект закону №7183 «Про обіг криптовалюти в Україні».

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Метою законопроекту є надання офіційного статусу крипто валюті, регуляції правовідносин щодо її обігу, зберігання, володіння, використання та проведення криптовалютних операцій в Україні. Цей законопроект визначає правовий статус криптовалюти та правові засади організації та діяльності суб’єктів криптовалютних транзакцій. 

Так, згідно з текстом законопроекту, криптовалюта – це програмний код (набір символів, цифр та букв), що є об’єктом права власності, який може виступати засобом міни, відомості про який вносяться та зберігаються у системі блокчейн в якості облікових одиниць поточної системи блокчейн у вигляді даних (програмного коду).

Державне управління в сфері обігу криптовалюти здійснюватиме Нацбанк. 

Водночас держава не нестиме зобов’язань, а також не відшкодовуватиме вартість криптовалюти у випадку її знецінювання або втрати з будь-яких інших причин.

Окрім того, держава не гарантує та не здійснюватиме будь-яких заходів із забезпечення діяльності онлайн-сервісів з обміну криптовалюти.

Суб’єкт криптовалютних операцій матимуть право вільно розпоряджатись криптовалютою, зокрема здійснювати операції з міни (обміну) криптовалюти будь-яких видів на іншу криптовалюту, обмінювати її на електроні гроші, валютні цінності, цінні папери, послуги, товари тощо.

Як йдеться в пояснювальній записці, зазначений законопроект дозволить залучити багатомільйонні міжнародні інвестиції в Україну для розвитку малого, середнього та великого бізнесу, що у свою чергу позитивно вплине на економічний клімат всередині держави, дозволить зміцнити національну валюту та збільшити ВВП.

На думку ініціаторів законопроекту, є помилковим судження, що криптовалюти створені та використовуються виключно для відмивання коштів, фінансування тероризму, торгівлі зброєю, оскільки всі дані про криптовалютні транзакції зберігаються у загальному доступі системи блокчейн, яка є децентралізованою. Зазначене дає більші можливості для регуляції з боку держави, та не створює проблем як з регуляцією обігу готівкових операцій. Наприклад, Податковою службою Сполучених Штатів Америки з 2015 року використовується програмне забезпечення, яке надає можливість відстежувати рух криптовалюти, визначати її походження та ідентифікувати власника, у Японії повністю легалізована криптовалюта та контроль за діяльністю здійснює Агентство фінансових послуг.  

"Застосування криптовалюти вплине на ряд позитивних змін, як для економіки країни так і для розвитку науково-технічного прогресу, а саме: створення та розвиток нового економічного сектору в Україні, створення робочих місць, збільшення об’єму надходження податків до бюджету", - зазначають автори проекту закону.

Нагадаємо, віртуальна валюта Bitcoin є однією з найпопулярніших альтернатив традиційним валют, яку часто називають криптовалютой, або віртуальною валютою. 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати